Nowoczesne okna – niezbędny element dobrze zaprojektowanego wnętrza

0
Nowoczesne okna – niezbędny element dobrze zaprojektowanego wnętrza

Duże okna to niezbędny element funkcjonalnego wnętrza przeznaczonego do pracy. Okna zapewniają naturalne światło, a ich designerski wygląd nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Świetnym przykładem wykorzystania nowoczesnych okien jest pracownia architektoniczna PL.architekci, która mieści się w modnej dzielnicy Jeżyce w Poznaniu.

Jeżyce – piękna dzielnica Poznania

Dzielnica Jeżyce jest uznawana za jedną z piękniejszych w Poznaniu. Uważa się nawet, że Jeżyce to nie dzielnica, a styl życia - dziennikarze i blogerzy określają ją jako najbardziej hipsterską „miejscówkę” Poznania.

Na Jeżycach znajdziemy mnóstwo urokliwych knajpek i restauracji z dobrą kuchnią. Te miejsca przyciągają poznaniaków również klimatycznymi wnętrzami. Jak widać nie tylko lokale gastronomiczne Jeżyc, mają „dobre” wnętrza, czego przykładem jest pracownia architektoniczna PL.architekci.

Okna w pracowni architektonicznej. Czym jest światło dla architekta?Praca architekta to kreatywne i twórcze działanie dlatego też w pomieszczeniach pracowni postawiono na dobre oświetlenie. Każdy architekt, doskonale wie, że jasne, przestronne, wypełnione naturalnym światłem wnętrze, to podstawa dobrego projektu.

Dlatego też do doświetlenia pomieszczeń biurowych wykorzystano bogato wyposażone okna dwuskrzydłowe o podwyższonej osi obrotu FDY-V duet proSky. Wszystkie montowane w zespoleniach. Górne skrzydło otwierane jest obrotowo, a dolne jest nieotwierane i wyposażone w szybę bezpieczną (laminowaną). Do zespolenia tych okien zastosowano specjalne kołnierze uszczelniające, które idealnie połączyły okna z połacią dachu.

W pracowni znajdują się także zespolenia drewnianych okien dachowych o konstrukcji obrotowej. Stosując w swoim biurze okna dachowe w zespoleniach, mamy gwarancję, że pomieszczenia są pełne światła, a tym samym stały się miejscem, gdzie możemy komfortowo pracować.

Zespolenie okien dachowych oprócz lepszego doświetlenia zwiększa także pole widzenia na zewnątrz i daje poczucie kontaktu z naturą.

Markiza, czyli jak chronić poddasze przed nagrzewaniem

Dodatkowo jeszcze większy komfort pracy zapewniają montowane po zewnętrznej stronie okien markizy AMZ. Markizy chronią poddasze przed nadmiernym nagrzewaniem, jednocześnie nie zaciemniają pomieszczenia, pozwalając na pracę przy zdrowym świetle dziennym. Markizy są alternatywą dla energochłonnej klimatyzacji i jak widać, w pracowni idealnie się sprawdzają.

 

INFORMACJE

Nazwa inwestycji: Pracownia Architektoniczna

Miejsce: Poznań

Czas realizacji: 2019

Zastosowane produkty FAKRO: FTS-V, FDY-V Duet proSky, markizy AMZ

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, , ,

Polecamy Ci również

Zobacz także