Nowości Velux

Więcej miejsca w pomieszczeniu i panoramiczny widok to efekt, który jest możliwy do uzyskania dzięki lukarnie prezentowanej po raz pierwszy na tegorocznych targach. Konstrukcja w pełni przeszklonej lukarny umożliwia niczym nieograniczony widok z poddasza.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość jego niezwykle łatwego montażu na dachu bez jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych. Lukarna daje możliwość instalacji akcesoriów okiennych Velux. Jej kształt pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń w pomieszczeniu. Skrzydło lukarny można obrócić o 180 stopni, co umożliwia jej mycie od wewnątrz. 

Nowości Velux - zdjęcie 1Nowości Velux - zdjęcie 2

Najnowsza propozycja firmy Velux - okno Haley pozwala wykorzystać widok z pomieszczenia tak, aby klimat wewnątrz był jeszcze bardziej przyjazny, przytulny i domowy. Dzięki unikalnej konstrukcji szyby nocne niebo może połyskiwać gwiazdami niezależnie od pogody. Zapewnia to zasilana elektrycznie szyba okna Haley składająca się z dwóch warstw: zewnętrznej szyby typu float oraz wewnętrznej bezpiecznej szyby klejonej warstwowo z przezroczystą żywicą pomiędzy taflami szkła, w którą zostały wtopione diody elektroluminescencyjne LED połączone transparentnym przewodnikiem. Prąd dostarczany jest przez ultra cienkie przewodzące pokrycie szyby, co sprawia wrażenie bezprzewodowej instalacji, a punkty świetlne wyglądają jak wtopione w szkło. Diody LED są bardzo energooszczędne a zarazem efektywne. Świecą dzięki ruchowi elektronów w przewodzącym materiale, dlatego nie mogą się przepalić, nie nagrzewają się i mogą świecić nawet do 50 tys. godzin, czyli non-stop przez około 5 lat. Zużycie energii dla eksponowanej szyby wynosi mniej niż 10 W.

Innowacyjne propozycje firmy Velux – lukarna oraz okno Haley są kontynuacją rozwiązań próbujących twórczo rozwinąć autorską koncepcję okna do poddaszy. W minionym roku w ramach tych działań podobne założenia realizowały: świetlik tunelowy oraz system doświetleń do płaskich dachów. Świetlik tunelowy umożliwia doprowadzenie dziennego światła od dachu budynku do sufitu wybranego pomieszczenia przez specjalnie zaprojektowany, elastyczny tunel. W ten sposób umożliwia doświetlenie pomieszczeń, w których zastosowanie okien nie jest możliwe, najczęściej są to łazienki, ciemne korytarze czy garderoby.

W ubiegłym roku na polski rynek trafiło również rozwiązanie pozwalające na zainstalowanie okien do poddaszy w płaskich dachach. System doświetleń Velux to optymalne rozwiązanie dla wymagających doświetlenia budynków mieszkalnych i biurowych z płaskimi dachami. Dwuczęściowy zestaw składa się z nachylonej pod kątem 19 stopni drewnianej podstawy zamontowanej w połaci dachu oraz z zainstalowanego na niej przy pomocy kołnierza uszczelniającego okna do poddaszy Velux. Obie propozycje z 2005 roku zagościły na stałe w ofercie Velux potwierdzając wysokie walory użytkowe. Natomiast lukarna jak i okno Haley mają szansę stać się rozwiązaniem wzbogacającym koncepcję mieszkalnego poddasza w przyszłości.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Velux Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także