Nowości ze świata cynku Rheinzink na Budmie 2006

Stoisko firmy RHEINZINK na tegorocznych targach Budma nie tylko prezentowało różnorodność produktów i ich zastosowań, ale też stało się sceną wielu spotkań branży blacharskiej. Tradycyjnie największe zainteresowanie budziły pokazy wykonywania podstawowych obróbek z wykorzystaniem łączenia blachy na rąbek, np. obróbka komina.

Rhenzink na Budmie 2006RHEINZINK, uważając targi Budma za najważniejszą imprezę targową, przygotował na ten rok nowe, rozbudowane stoisko. Główną ideą była pełna prezentacja nowych możliwości, w tym tych, które stosunkowo słabo rozpoznane są przez polski rynek. Dlatego o atrakcyjności stoiska stanowiły przede wszystkim ładnie wyeksponowane modele i próbki. Ich wystawa była uzupełniona zdjęciami z realizacji.

Jesteśmy dumni z tego stoiska. Robi bardzo dobre wrażenie, przyciąga uwagę przeróżnych klientów, którzy mogą wręcz dotknąć najnowszych technologii. Stoisko daje nam możliwość wszechstronnego zaprezentowania naszej oferty. Cieszymy się też, że nasze stoisko wygląda tak imponująco w porównaniu z konkurencją
– komentuje Grzegorz Tomaszewski, koordynator projektów w firmie RHEINIZINK.

system elewacyjnyCo nowego w blasze cynkowo-tytanowej

Jedną z ciekawszych nowości jest specjalny system elewacyjny wykorzystujący różnej wielkości elementy - łuski. Elementy – małe i duże łuski – oraz sposób ich układania zaprojektowano tak, by mógł je łatwo ułożyć blacharz, korzystając ze swych podstawowych umiejętności rzemieślniczych. Inne systemy elewacyjne wymagają nieco bardziej specjalistycznego podejścia i blacharze jeszcze nie mają dużej praktyki przy realizacji takich zadań.

Firma położyła też spory nacisk na system listwy zatrzaskowej – RHEINZINK®-Klick. Ze względu na prostotę i szybkość wykonania zyskuje on coraz większą popularność. Na stoisku można było obejrzeć zdjęcia największego obiektu referencyjnego wykonanego w tym systemie. 18 000 m2 dachu pokrywa Halę Saską w Pradze (na zdjęciu).

spotkanie blacharzySpotkanie blacharzy

Na stoisku można było obserwować blacharzy ubranych w tradycyjne stroje cechu. Pod kierownictwem dwóch przedstawicieli załogi firmy – także w cechowych „mundurach” – wykonywali modele obróbek i połączeń. Jeśli wokół stoiska zbierała się spora publiczność, oznaczało to, że właśnie odbywa się kolejny pokaz. Jak zaobserwował Grzegorz Tomaszewski, technologia rąbka wciąż pozostaje najpopularniejsza wśród zatrzymujących się blacharzy i głównie jej poświęcono blacharskie prace na żywo.

Drugiego dnia Targów (w środę 25 stycznia) od godziny 14.00 RHEINZINK gościł na swym stoisku grupę zaprzyjaźnionych blacharzy współpracujących z firmą Melle. Byli to specjaliści zrzeszeni w Małopolskim Dekarzu– lokalnej sekcji cechu rzemiosł. Jak podkreśla Krzysztof Czarnocki – członek Zarządu w firmie RHEINZINK – goście są dobrymi fachowcami w zakresie tytancynku. Zaproszenie podyktowane jest więc głównie chęcią zapoznania ich z nowościami ‘z pierwszej ręki’. Goście byli podejmowani, jak co roku, słynnym bigosem. Niedługo będzie on znany nie gorzej niż nasza blacha - komentuje Krzysztof Czarnocki.

Współpracownicy i przyjaciele

RHEINZINK jak zawsze chętnie dzieli się swą powierzchnią wystawienniczą z ENKE – firmą, z którą jest identyfikowany i której produkty od lat poleca. Ponadto jako oficjalny przedstawiciel firmy Stubai w Polsce, RHEINZINK przygotował ekspozycję narzędzi blacharskich. Można też było zobaczyć je w akcji.

Na polskim rynku te naprawdę dobre narzędzia muszą się dopiero przebić. Przed ich pełnym uznaniem w polskim środowisku blacharskim powstrzymuje tylko cena. Wierzymy jednak, że obronią się swoją jakością – wyjaśnia  Grzegorz Tomaszewski.

kadra Rhenzink i zarząd Melle Polskadobry dach z tytancynkublacharze w tradycyjnych strojach


goście zainteresowani wystawą nowości tytancynkowychsłynny bigos Rhenzinkmałopolscy dekarze zwiedzają stoisko

możliwość poznania nowości...... zdobycia nowej wiedzy...... i nawiązania kontaktów

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: RHEINZINK

Polecamy Ci również

Zobacz także