Nowy wymiar dachu

Nowy wymiar dachu

Dla wielu właścicieli domu ogromne znaczenie ma każdy szczegół wyglądu budynku. Na estetykę domu w dużym stopniu wpływa dach, warto więc zadbać o jego perfekcyjne wykończenie. Płytka okładzinowa Morion, nowość w ofercie firmy RuppCeramika, ułatwia zachowanie jednolitej stylistyki wszystkich elementów dachu.

Firma RuppCeramika, producent ceramicznych dachówek i akcesoriów dachowych, rozszerzyła swoją ofertę o kolejny produkt. Płytka okładzinowa Morion służy do estetycznego wykończenia pionowych powierzchni graniczących z dachem zgodnie z jego kolorystyką. Kładzie się ją na przejścia z dachu na ścianę, kominy, czołowe i boczne powierzchnie lukarn, powierzchnie szczytowe, pasy boczne i okapowe. Produkt jest oferowany we wszystkich odcieniach kolorystycznych dachówki podstawowej RuppCeramiki. Płytka Morion spełnia przy tym funkcje podobne jak właściwe pokrycie dachowe. Charakteryzuje się dużą odpornością na czynniki atmosferyczne. Zapewnia powierzchni ściennej i kominom optymalną ochronę przed działaniem mrozu, deszczu czy wiatru. Jej żywotność i wytrzymałość jest porównywalna do parametrów dachówek ceramicznych, dzięki czemu dach zachowuje swoje funkcje ochronne przez wiele lat. Odpowiedni dobór barwników zabezpiecza kolory przed wyblaknięciem.
Płytka okładzinowa Morion jest bardzo łatwa w układaniu i obróbce. Można ją docinać za pomocą tradycyjnych narzędzi stosowanych w obróbce ceramiki ściennej. Do prostych cięć najlepiej nadaje się nóż do płytek, nóż do szkła lub nóż do cięcia dachówki karpiówki. Producent oferuje kompletny system - płytki podstawowe o formacie 20/20 oraz z przyciętym rogiem, płytkę kończącą 30/20 i do układania skośnego, gąsior narożny, narożnik aluminiowy, a także specjalne śruby. Cena brutto: 2,90 zł do 3,60 zł/sztuka.

Nowy wymiar dachu - zdjęcie 1

Dane techniczne:

  • kolory: czerwień naturalna, czerwień miedziana, brąz, antracyt, czarny kryształ, kasztan sosna, tek
  • wymiary: 20/20, z przyciętym rogiem
  • grubość: ok. 6 mm
  • waga: ok. 0,6 kg
  • zużycie: układanie skośne: ok. 42 szt/m², układanie poziome: ok. 40 szt/m²
Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: RuppCeramika

Polecamy Ci również

Zobacz także