Nylon dekarski

Nylon dekarski

Nylon Dekarski to nowoczesna technologia powlekania dachów tworzywem o niezwykłej plastyczności i odporności na warunki atmosferyczne i promieniowanie ultrafioletowe. Jest to uszczelniacz i pokrycie dachowe w jednym.

Nylon Dekarski to zupełnie nowy rodzaj pokrycia dachowego, który znacznie upraszcza i przyspiesza proces krycia dachu, gwarantuje jego wieloletnią szczelność, ułatwia naprawę starych powłok, przedłuża ich żywotność i jest wyjątkowo odporny na działanie wszystkich czynników atmosferycznych. Znajduje zastosowanie praktycznie na każdym dachu - płaski i skośny, metalowy i bitumiczny, pokryty foliami dachowymi i eternitem. Można wykonać nowe pokrycie na podłożu betonowym jak i odnowić starą betonową dachówkę.

nylon dekarski na dachu

Nylon dekarski jest produktem przygotowanym do bezpośredniego użycia (jest sprzedawany w postaci przypominającej gęsty budyń, jednak po rozprowadzeniu i wyschnięciu zamienia się w zwartą a jednocześnie elastyczną powłokę podobną do nylonu). Najszybciej, wydajnie i skutecznie nanosi się go w dwóch warstwach z zastosowaniem wałków dekarskich ewentualnie pędzli. Nie należy jednak zapomnieć o uprzednim oczyszczeniu i odpyleniu podłoża oraz starannym zagruntowaniu preparatem gruntującym do powłok DACHERMANN. Prostota wykonania i łatwość aplikacji sprawiają, że jest to idealny materiał dla tych, którzy chcieliby naprawić swój dach samodzielnie.

Powłoki nylonowe schną bardzo szybko, tworząc monolityczne zabezpieczenie ochronne. Są również znakomitym elastomerem, to znaczy: kompensują napięcie spowodowane odkształcaniem lub skurczem. Posiadają przy tym tak zwaną "pamięć kształtu" – po odkształceniu powłoka może ponownie wrócić do poprzedniej postaci. Innymi słowy pokrycie z Nylonu Dekarskiego pracuje wraz z konstrukcją dachu lub pod wpływem nawet ekstremalnych temperatur utrzymując przy tym cały czas pełną szczelność bez uszczerbku dla swojej trwałości.

Nylon dekarski  można stosować również do izolacji ścian i fundamentów, spełnia wszystkie funkcje profesjonalnej izolacji przeciwwodnej. Ściany w łazienkach, pralniach i piwnicach oraz ściany fundamentów mogą być powlekane nylonem w celu zabezpieczenia tych miejsc przed wodą i wilgocią.

nylon dekarskiDane techniczne

  • opakowanie: wiadro plastikowe;
  • waga: 15 kg netto;
  • kolory: brązowy, szary, czerwony;
  • wydajność:
    • na podłożu z zagruntowanej papy i betonu – 15 m2
    • na podłożu z odtłuszczonej blachy – 21 m2
  • okres trwałości: 12 miesięcy od daty produkcji, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Oceń artykuł
3,03 / 34 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: DACHERMANN Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także