Obróbka kominowa GZK

Obróbka kominowa GZK

Obróbka kominowa GZK to systemowy kołnierz uszczelniający, który umożliwia łatwe wykonanie szczelnej i estetycznej obróbki blacharskiej wokół komina.

Specjalnie zaprojektowane i precyzyjnie wykonane elementy szczelnie łączą komin z pokryciem dachowym i znacznie skracają czas wykonania obróbki. Może być stosowana w dachu o nachyleniu od 15 do 70º. Elastyczny fartuch w dolnej części pozwala na zastosowanie obróbki we wszystkich typach pokryć dachowych. Kołnierze wykonane są z blachy aluminiowej zabezpieczonej modyfikowanym poliestrem o wysokiej trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne.

Obróbka kominowa GZK oferowana jest w dwóch wersjach:

  • GZK-AV (uniwersalna, regulowana do komina o maks. szerokości 95 cm i maks. długości 180 cm),
  • GZK-AS (stała, oferowana do dwóch szerokości komina 38 cm i 51cm, maks długość komina 100 cm).

GZK-AV Uniwersalna Obróbka kominowa

GZK-AV Uniwersalna Obróbka kominowa

Uniwersalna obróbka kominowa GZK-AV pozwala okuć komin o maksymalnej szerokości 95 cm i długości 180 cm (wymiar mierzony po długości połaci). Możliwe jest to poprzez zastosowanie regulowanych elementów kołnierza. Gdy komin ma mniejsze rozmiary, blachy kołnierza można łatwo przyciąć na dowolny wymiar.

GZK-AS Stała Obróbka kominowa

Obróbka kominowa GZK-AS występuje w dwóch stałych rozmiarach dostosowanych do najpopularniejszych wymiarów komina stosowanych na rynku. Stała obróbka kominowa GZK-AS 38 umożliwia montaż na kominie o stałej szerokości 38 cm. Maksymalna długość komina, liczona po połaci dachu, nie może być większa niż 100 cm.

Stała obróbka kominowa GZK-AS 51 umożliwia okucie komina o stałej szerokości 51 cm. Maksymalna długość komina, liczona po połaci dachu, nie może być większa niż 100 cm.

GZM Moduł wydłużającyGZM Moduł wydłużający

W przypadku kominów dłuższych należy zastosować dodatkowy moduł wydłużający GZM. Umożliwia on zwiększenie długości obróbki kominowej GZK-AS o 1 m lub jego wielokrotność. Moduł GZM możemy stosować również przy obróbce uniwersalnej GZK-AV, co umożliwia zastosowanie tej
obróbki do kominów dłuższych niż 180 cm.

Dostępne kolory

Standardowy popielato-brązowy kolor RAL 7022 doskonale komponuje się z większością pokryć dachowych.

kolory
Oblachowanie w kolorach RAL 7035, RAL 8019, RAL 9005, RAL 8004 dostępne jest za dopłatą 10%. Oblachowanie w innych kolorach z palety RAL dostępne jest za dopłatą 60%.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także