Odprowadzenie wody – poradnik inwestora

Odprowadzenie wody – poradnik inwestora

Sprawdzianem jakości systemu rynnowego są silne opady deszczu. Żeby nie czekać nerwowo na wyniki tego sprawdzianu, warto zdecydować się na sprawdzony i pewny system odprowadzenia wody, np. jeden z oferowanych przez firmę Marley.

Wszyscy inwestorzy i właściciele domów muszą pamiętać o wielu kwestiach, które gwarantują bezproblemowe użytkowanie domu i zapewniają przyjemność komfortowego mieszkania. Jedną z tych istotnych kwestii jest system odprowadzenia wody. Warto pomyśleć o nim zawczasu, zanim problem uświadomi nam jakaś awaria. By do niej nie dopuścić, należy wybrać odpowiedni system odprowadzania wody. Najlepiej sprawdzają się systemy kompleksowe.

System odprowadzania wody – sprawdzone rozwiązania

Wybierając system odwodnień, warto zdecydować się na pewne i wypróbowane rozwiązania. Należą do nich produkty firmy Marley, producenta, który jest dostawcą odwodnień przeznaczonych dla budownictwa. Od początku swej działalności Marley wprowadza na rynek wyroby najwyższej jakości, produkowane z tworzyw sztucznych, przeznaczone dla budownictwa. Produkty Marley spełniają  oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Firma Marley oferuje szeroki wybór produktów produktów i akcesoriów do systemu odwodnień domu, zapewnia także sprawny serwis techniczny i posprzedażny. Marley dysponuje długoletnim doświadczeniem w produkcji systemów odwodnieniowych i należy do międzynarodowej grupy Aliaxis S.A.

schemat kompletnego systemu odwodnień domu (na podstawie projektu Pracowni Projektowej Archipelag - dom Garden, projekt arch. Artur Wójcik)Wszystkie rozwiązania dla domu, ogrodu i budynków można zobaczyć na stronie www.nakazdydeszcz.marleypolska.pl.

Jednym z podstawowych, a przy tym najbardziej widocznym elementem systemu odprowadzenia wody z domu są rynny. Do najpopularniejszych i powszechnie stosowanych materiałów do ich wyrobu należą aluminium i PVC. W systemach tych specjalizuje się również Marley, warto więc zastanowić się nad wyborem rozwiązań oferowanych przez tego producenta.

system rynnowy PVCJakie rynny z PVC wybrać

Prawidłowe odprowadzenie wody z dachu to podstawowe zadanie systemu rynnowego. Rozmiar rynien powinien być odpowiednio dobrany do wielkości dachu, dlatego ważne jest, aby dany producent zapewniał rynny różnych rozmiarów. W ofercie firmy Marley znajdują się rynny małych rozmiarów przeznaczone na małe budynki, rynny średnich rozmiarów nadające się na większość budynków mieszkalnych oraz rynny o dużej szerokości na bardzo duże dachy.

Systemy rynnowe Marley cieszą się uznaniem fachowców i wykonawców. O ich jakości świadczą nagrody w kategoriach "Najlepsza marka" i "Najpopularniejsza marka" w Polsce, przyznane od 7 lat na podstawie niezależnych badań wykonanych przez firmę ASM Centrum Badań i Analiz Rynku. Rynny Marley były wyróżniane prestiżowym tytułem „Budowana Marka Roku” nieprzerwanie w latach 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i 2010. Jest to jedyny profesjonalny ranking marek w Polsce, a niekwestionowana dominacja Marleya od pierwszej edycji konkursu zasługuje na podkreślenie.
Rynny Marley spełniają normy PN EN 607, 12200, 1462 i produkowane są zgodnie z systemami zarządzania środowiskowego EN ISO 14001 i zarządzania jakością EN ISO 9001.

Trwałość rynien z PVC

Rynny z PVC wykonane są z nieplastyfikowanego, wysokoudarowego polichlorku winylu. Jest to materiał charakteryzujący się doskonałymi parametrami, co sprawia, że rynny z niego wykonane doskonale nadają się do odprowadzania wody. Rynny z PVC nie ulegają korozji i są zaprojektowane z myślą o długiej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Ponadto wyróżniają się trwałością koloru (dzięki zastosowaniu do produkcji m.in. akrylu PMMA) i nie wymagają malowania.
Dodatkowo rynny z PVC charakteryzują się odpornością na szkodniki oraz bakterie, a także, co szczególnie ważne w przypadku elementów dachu – na substancje agresywne chemicznie, występujące w kwaśnych deszczach i odchodach ptaków. Kolejną zaletą rynien z PVC jest elastyczność materiału. Dzięki temu są one odporne na uderzenia i odkształcenia, radzą sobie także z obciążeniami spowodowanymi zaleganiem śniegu.

Oceń artykuł
3,55 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także