Odwodnienie dachu – znane budowle

0
Odwodnienie dachu – znane budowle

Wszyscy je znają. Wiedzą gdzie się znajdują i ile mają lat. Znane budowle, bo to o nich mowa, są rokrocznie odwiedzane przez setki turystów. Zostały opisane w wielu przewodnikach i wydawać by się mogło, że już wiadomo o ich wszystko. Okazuje się, że jednak nie. Firma Galeco, producent systemów orynnowania, przeanalizował znane budowle pod względem odprowadzanej z nich ilości wody. Wyniki są bardzo ciekawe!

W czasie wakacyjnych podróży często zwiedzamy znane budowle, rzadko jednak zastanawiamy się nad różnymi praktycznymi aspektami ich budowy i funkcjonowania. Taką ciekawostką jest np. powierzchnia dachu, z której trzeba odprowadzić wodę. Odpowiednią analizę wykonała firma Galeco wykorzystując swój Kalkulator systemów rynnowych (www.kalkulator.galeco.pl). To narzędzie pozwala na przeliczenie powierzchni dachu i dobór najodpowiedniejszego systemu orynnowania.
Do tego potrzebne są tylko wymiary. W ten prosty sposób udało się wyliczyć powierzchnie do odprowadzenia wody. Poniżej przedstawiamy wyniki tej analizy – będziecie mogli zaskoczyć swoich znajomych unikalną wiedzą.

odwodnienie dachu - Partenon

odwodnienie dachu - bazylika św. Piotra

odwodnienie dachu - pałac Buckingham

odwodnienie dachu - Krzywa Wieża w Pizie

odwodnienie dachu - Brama Brandenburska

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Galeco

Polecamy Ci również

Zobacz także