Odzież ochronna - aktywna ochrona przez zimnem od Milwaukee

0
Podgrzewana kurtka zapewnia aktywną ochronę przed zimnem
Nowoczesna odzież ochronna zapewnia ciepło i komfort pracy również w zimniejszych porach roku

Z myślą o chłodach, które już nastały i zapewne będą jeszcze większe Milwaukee, przygotowało nową odzież z aktywnym systemem grzewczym spod szyldu M12. Nowe kurtki i kamizelki to nie tylko ochrona przed zimnem, ale także nowoczesne podejście do odzieży roboczej, poprzez swoją funkcjonalność, praktyczność a także estetykę.

innowacyjne kurtki i kamizelki aktywnie chroniące przed zimnem to nowoczesne podejście do odzieży roboczej, fot. Milwaukee

Odzież ochronna aktywnie chroniąca przed zimnem

Tradycyjna odzież zabezpiecza nas przed zimnem w sposób pasywny, a ciepło wytwarzane przez człowieka jest akumulowane pod warstwą materiału. Wiadomo, że w takim systemie człowiek musi być w ciągłym ruchu, a warstwa odzieży na tyle gruba, by jak najdłużej przetrzymać wytworzoną energię. Nowa odzie  Milwaukee M12 to ubrania ochronne, które mają zabezpieczać przed zimnem, ale w sposób aktywny. 5 stref grzewczych poprzez grzałki w postaci cienkich przewodów w matach z włókna węglowego, które są wszyte w różnych częściach odzieży, zamieniają energię elektryczną pochodzącą z akumulatora litowo-jonowego na ciepło, ogrzewające człowieka. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest to, że osoba ubrana w odzież Milwaukee może stać bez ruchu, a i tak nie zazna chłodu.

Jak to działa?

Źródłem energii dla mat grzewczych umieszczonych w odzieży jest nowoczesnych akumulator litowo-jonowy M12 o napięciu 12 V i pojemności 2,0 Ah To systemowe rozwiązanie, które stosuje się w wielu innych maszynach bateryjnych Milwaukee. Prądu zgromadzonego w ogniwach REDLITHIUM-ION wystarczy na ok. 6 godz. ciągłego grzania. Posiadając dwa akumulatory, można w ciągu 8-godzinnego dnia pracy ani przez chwilę nie poczuć chłodu. Baterię instaluje się w specjalnym gnieździe, umieszcza w kieszeni i podpina do instalacji grzewczej kurtki. Na lewej piersi znajdziemy specjalny guzik, którym regulujemy poziom grzania. Do dyspozycji są trzy ustawienia mocy grzania– wysokie, średnie lub lekkie, a także podgrzewanie kieszeni. W zależności od wybranego programu przycisk zmienia kolor podświetlenia. W uchwycie na akumulator umieszczono port USB. Z baterii można więc zasilać telefon komórkowy lub odtwarzacz MP3 , które można schować w specjalnie przygotowanej do tego kieszeni.

podgrzewana kurtka aktywnie ogrzewa, chroni przed wiatrem i wodą, fot. Milwaukee

Odzież Milwaukee M12 HJ jest uszyta z specjalistycznych materiałów, które chronią przed wiatrem i wodą co zapewnia pasywną ochronę przed zimnem i dużą wytrzymałość mechaniczną. Wszystkie modle mogą być prane w pralkach i suszone w suszarkach. Nowoczesna odzież Milwaukee to znakomita ochrona przed zimnem także dla motocyklistów, wędkarzy czy myśliwych.

Kurtka podgrzewana Milwaukee M12 HJ dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych i w aż pięciu rozmiarach (od S do XXL). Do kurtki można dokupić dodatkowe akcesoria w postaci adaptera do zasilania kurtki akumulatorem M18 (18 V) i ładowarkę samochodową.
Czerwona: M, L, XL
Czarna: S, M, L, XL
Kamuflaż: M, L, XL,XXL

Więcej o nowoczesnej ochronie przez zimnem marki Milwaukee na: milwaukeetool.pl

Kurtka podgrzewana M12 dane techniczne:
napięcie/pojemność baterii: 21V/1,5 Ah
5 stref ciepła
3 ustawienia ciepła + podgrzewanie kieszeni
materiał kurtki: Soft shell (95% Polyester / 5% Soandex)
rozmiary: S, M,  L, XL, XXL, XXXL
ciężar: 1,2 kg
gwarancja: 3 lata

Odzież ochronna - aktywna ochrona przez zimnem od Milwaukee - zdjęcie 3
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Milwaukee

Polecamy Ci również

Zobacz także