Ogród na dachu - system Park

Ogród na dachu - system Park

Wielowarstwowa konstrukcja z płyt ochronnych oraz wzmocnionej izolacji odpornej na działanie korzeni wraz z drenażem umożliwia intensywne zazielenianie dachów każdej wielkości. Przy intensywnej pielęgnacji na takim dachu mogą rosnąć nawet niektóre gatunki drzew.

system dachu zielonegoSystem dachu zielonego Park (pomysł firmy Vedag), umożliwia przemianę dachów w ogrody, parki i miejsca rekreacji. Intensywna i wielowarstwowa roślinność wyrasta na podłożu o zwiększonej zdolności magazynowania wody, będącym substytutem naturalnej gleby. Konstrukcja składa się z bardzo wytrzymałych płyt ochronnych oraz wzmocnionej, odpornej na działanie korzeni izolacji.
W systemie dachu zielonego Park możliwości kompozycyjne są w zasadzie nieograniczone, ale należy pamiętać, że każdy gatunek roślin (bylin, traw, ziół, kwiatów, krzewów, drzew) na tak małej przestrzeni wymaga starannego planowania i intensywnej pielęgnacji.
Wielowarstwowa konstrukcja z drenażem umożliwia intensywne zazielenianie dachów każdej wielkości, jednak o kącie nachylenia nie większym niż 3%.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Vedag

Polecamy Ci również

Zobacz także