Okna dachowe doświetlają mieszkanie w Kijowie

0
Okna dachowe doświetlają mieszkanie w Kijowie

Coraz więcej ciekawych projektów mieszkaniowych pojawia się na Ukrainie. Nowe osiedla mają wiele inteligentnych rozwiązań, które pozwalają każdemu właścicielowi zaprojektować swoje mieszkanie zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dziś opowiemy o jednym z takich projektów.

Osiedle mieszkaniowe „Lwowski kwartał” powstało w historycznej dzielnicy Kijowa - Podole. Składa się z siedmiu dziesięcio kondygnacyjnych budynków o dużej powierzchni przeszklenia. Dach w tak wysokich budynkach jest dość nietypowy, a mianowicie jest on skośny. Umożliwiło to zamontowanie okien dachowych FAKRO w zespoleniach. Dwupoziomowe apartamenty na najwyższych piętrach zostały obficie wypełnione naturalnym światłem. Tak powstał kompleks mieszkalny o nowoczesnym designie i oryginalnym charakterze.

Nadiya Shulha, architekt studia projektowego HB Interiors, pokazała nam, jak wygląda jedno z mieszkań na najwyższym piętrze osiedla mieszkaniowego „Lwowski kwartał”.

Nadiya zaprojektowała mieszkanie dla młodej i bardzo kreatywnej osoby. Klientka jest profesjonalną wizażystką, więc jej głównym wymogiem było uzyskanie przestrzeni, która będzie odpowiadać jej upodobaniom i potrzebom związanym z jej zawodem. Pod względem designu kobieta wybrała eklektyczne wnętrze w stylu skandynawskim.

W rezultacie otrzymano bardzo jasną i delikatną przestrzeń z wieloma interesującymi, pomysłowymi akcentami.

„Wszystkie pokoje łączy jedna koncepcja, ale każdy z nich ma swój własny charakter. Chociaż mieszkanie ma dwa piętra, jego powierzchnia jest niewielka. Dlatego przede wszystkim zadbaliśmy o funkcjonalność i ergonomię, a potem dodano piękno. Myślę, że wszystko się udało” - mówi Nadiya.

Okna dachowe nadały wnętrzu dużo indywidualności. Architekt wzięła pod uwagę rozmieszczenie okien, co dało impuls do stworzenia kolejnego ciekawego detalu wnętrza.

Okno dachowe w sypialni było właśnie takim elementem. Zrobiliśmy geometryczny wzór na suficie i oprawiliśmy je w ramę. Myślę, że bardzo fajnie jest położyć się na łóżku i spojrzeć w niebo, a jeśli słońce świeci bardzo jasno, zawsze można zasłonić żaluzje” - dodaje Nadiya.

Okna dachowe w salonie i makeup roomie, zamontowane na całej wysokości ścian, stworzyły niepowtarzalny klimat i skutecznie doświetliły wnętrza. Dodatkowo mądre wykorzystanie powierzchni pozwoliło na stworzenie praktycznego i stylowego mieszkania.

INFORMACJE  
Nazwa budynku: Osiedle mieszkaniowe „Lwowski kwartał”
Miejsce: Kijów, Ukraina
Architekt: HB Interiors, Nadiya Shulga
Wykonawca: RIEL
Ukończenie budowy: 2019
Zastosowane produkty FAKRO: Mieszkanie: 9 x okno obrotowe FTP-V; osiedle 202 x okno obrotowe FTP-V
Strona internetowa: http://hbinteriorsua.com/ https://lvivskyi-kvartal.ua/

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także