Okna dachowe - elektryczna rewolucja

Okna dachowe - elektryczna rewolucja

Nowe „inteligentne” okna elektryczne VELUX INTEGRA® działają w systemie io-homecontrol® i mają wiele innowacyjnych i użytecznych funkcji. Zamykają się automatycznie, gdy zaczyna padać deszcz, otwierają prawie bezgłośnie, można je dowolnie programować, a przy tym są bardzo proste w obsłudze i energooszczędne.

okna elektryczne VELUX Integra Nowej Generacjiokna elektryczne VELUX GGL INTEGRA

Możliwości i funkcje

Okna elektryczne VELUX INTEGRA® Nowej Generacji zapewniają wyjątkowy komfort obsługi, za pomocą nowego dotykowego panelu sterowania, którymi można operować z dowolnego miejsca w domu. System ten posługuje się czytelnymi ikonami, dzięki czemu otwieranie okien lub opuszczanie rolet jest bardzo proste. Jest on całkowicie kompatybilny urządzeniami innych producentów, działającymi w radiowej technologii io-homecontrol®. Okna można dowolnie programować, ale dodatkowo 9 programów użytkowych takich jak na przykład: Dobranoc, Wyście z domu, Na wakacjach zostało wgranych fabrycznie.

zdalne sterowanie okien elektrycznych INTEGRAOkna na zewnętrznym oblachowaniu mają czujnik deszczu, który automatycznie zamknie je, gdy tylko spadną pierwsze krople. Za pomocą panela dotykowego można otworzyć również klapę wentylacyjną - wtedy okno pozostaje zamknięte, a jednocześnie zapewniona jest ciągła wymiana powietrza w pomieszczeniu. Nowy cichy silnik jest prawie niesłyszalny, więc działające okno nie zakłóca domowej ciszy. Okno jest wyposażone w sterownik trójfunkcyjny, do którego można podłączyć dwie elektryczne rolety: zewnętrzną oraz wewnętrzną. Tę drugą instaluje się na oknie niezwykle prosto dzięki systemowi Pick&Clik™ z automatycznym transferem zasilania pomiędzy oknem na roletą. Wszystkie mechanizmy są ukryte w konstrukcji okna i zupełnie niewidoczne po jego zamknięciu.

Inne zalety nowych okien

Nowe okna do poddaszy VELUX INTEGRA® są jeszcze bardziej energooszczędne w użytkowaniu, nie tylko lepiej chronią przed stratami ciepła, ale także zużywają mniej energii w trybie czuwania. Zastosowana nowa konstrukcja skrzydła i ościeżnicy ThermoTechnology™ wpłynęła na obniżenie współczynnika przenikania ciepła Uw do 1,2 W/m²K, czyli o 14 % w stosunku do obecnie oferowanych modeli. Okna te wyposażone są w szybę energooszczędną laminowaną, która jest całkowicie bezpieczna dla domowników, bo w razie stłuczenia odłamki szkła pozostaną w ramie okiennej. Dzięki smuklejszym profilom skrzydła i ościeżnicy, a także węższej klapie wentylacyjnej, okna te mają większą szybę i dostarczają nawet o 10 % więcej światła. Okna VELUX INTEGRA® wykonane są z drewna sosnowego trzykrotnie lakierowanego i impregnowanego (GGL) lub z rdzenia z drewna modyfikowanego termicznie pokrytego ciśnieniowo poliuretanem w kolorze białym (GGU). Te drugie okna są całkowicie odporne na wodę i świetnie sprawdzają się w kuchni lub łazience.

okno z drewna sosnowego z klapą wentylacyjną zdalnie sterowaną dachowe okno elektryczne do kuchni i łazienek

Zastosowanie okien elektrycznych

Okna elektryczne INTEGRA™są niezwykle komfortowym produktem, sprawdzającym się we wszystkich pomieszczeniach, w których oczekujemy podwyższonego komfortu. Okna te to idealne rozwiązanie, gdy muszą być instalowane wysoko lub w miejscach trudno dostępnych, ale także świetnie sprawdzą się w łazience lub sypialni. Standardowe okno VELUX INTEGRA™ wymaga podłączenia do sieci elektrycznej 220V. Dlatego, jeśli decyzji o ich zainstalowaniu nie podejmujemy od razu, warto już podczas budowy doprowadzić w ich okolice zasilanie elektryczne. Należy też pamiętać, że wiele modeli okien VELUX można przystosować do sterowania elektrycznego już na etapie użytkowania, stosując specjalne elektryczne zestawy adaptacyjne - solarne lub tradycyjne. Na standardowym wyposażeniu okna VELUX INTEGRA™ są panel dotykowy, magnetyczny uchwyt do montażu na ścianie, czujnik deszczu, silnik, sterownik trójfunkcyjny.

okna elektryczne VELUX GGU Nowej Generacj - panel sterowania na ścianiewygodne sterowanie wysoko zamontowanymi oknami dachowymi


Oceń artykuł
5,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także