Okna dachowe - energooszczędność w pakiecie

Okna dachowe - energooszczędność w pakiecie

Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień we współczesnym budownictwie. Stale rosnące ceny nośników energii oraz coraz wyższa świadomość społeczna dotycząca ochrony środowiska skłaniają nas do stosowania rozwiązań o jak najlepszych parametrach termoizolacyjnych.

Firma FAKRO oferuje energooszczędne produkty, które stanowią kompleksowe rozwiązanie pozwalające na ograniczenie strat ciepła i zmniejszenie wydatków na ogrzewanie budynku.

okna na poddaszeokno dachowe

Superenergooszczędne okno FTT U8 Thermo to nowatorska konstrukcja zapewniająca dużą oszczędność energii cieplnej. Okno skonstruowane zostało z uwzględnieniem surowych wymagań budownictwa pasywnego. W nowej konstrukcji okna trzykomorowy, superenergooszczędny pakiet szybowy U8 osadzony jest w specjalnie zaprojektowanej, poszerzonej ramie skrzydła. Taka konstrukcja minimalizuje zjawisko powstawania mostków cieplnych oraz zapewnia lepszą izolacyjność okna.
najcieplejsze okna dachowe na rynku
Okno dachowe, dostarczane i montowane wraz z kołnierzem EHV-AT Thermo, charakteryzuje się współczynnikiem Uw= 0,58 W/m²K - najlepszym na rynku. Co więcej, okno Thermo ma szczególne walory użytkowe. Jest oknem otwieranym obrotowo, w którym oś obrotu skrzydła została podniesiona powyżej geometrycznego środka skrzydła. Dzięki temu nawet wysoka osoba może wygodniej stać przy otwartym oknie.

Skrzydło zatrzymuje się w pozycji otwarcia w przedziale od 0° do 40°, ponieważ podtrzymywane jest przez innowacyjny mechanizm wspomagający. Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w oknie FTT zapewniają wysoki komfort użytkowania poddasza.

przekrój okna FTT U8 Thermo i zestawu XDP: 1. okno FTT U8 Thermo 2. kołnierz EHV-AT Thermo 3. zestaw XDPOkno dachowe montowane jest wraz z kołnierzem EHV-AT Thermo. Umożliwia on docieplenie okien dachowych powyżej drewnianej konstrukcji dachu. Kołnierz posiada przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega do ościeżnicy okna, tworząc termoizolacyjną ramę. Podczas montażu okna dachowego, ważne jest, aby szczeliny pomiędzy oknem a konstrukcją dachu zostały dokładnie wypełnione materiałem termoizolacyjnym. Do takich celów firma FAKRO oferuje specjalnie przygotowany zestaw izolacyjny XDP. Służy on do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termicznej i paroprzepuszczalnej wokół okna. Materiał termoizolacyjny z naturalnej, specjalnie impregnowanej wełny owczej jest łatwy w formowaniu
i idealnie dopasowuje się do przestrzeni. Kołnierz paro przepuszczalny chroni materiał termoizolacyjny przed zawilgoceniem. Zastosowanie kompleksowego rozwiązania gwarantuje spełnienie energooszczędnych funkcji okna.
Świadomy wybór proekologicznych produktów to inwestycja, która ogranicza zużycie energii oraz przyczynia się do ochrony nieodnawialnych zasobów naturalnych Ziemi. Energooszczędne rozwiązania Fakro to niższe rachunki za ogrzewanie oraz ochrona środowiska dla przyszłych pokoleń.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także