Okna dachowe Fakro - najnowocześniejsze rozwiązania

0
Okna dachowe Fakro - najnowocześniejsze rozwiązania

W branży okien dachowych konkurencja wymaga nieustannego prześcigania się producentów w tworzeniu nowatorskich rozwiązań. Sukces staje się udziałem tego, kto swoją myślą technologiczną wyprzedza przyszłość. Firma FAKRO co roku wdraża kilkanaście innowacyjnych koncepcji, które przyczyniają się do rozwoju rynku i wymuszają podnoszenie standardu produktów.

okno dachowe uchylno-obrotoweJednym z najważniejszych rozwiązań wprowadzonych w przeciągu ostatnich kilku lat jest okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect. Okno to posiada specjalny system okuć, który pozwala na rozdzielenie funkcji uchylnej i funkcji obrotowej. Umożliwia to otwieranie okna na dwa sposoby przy jednoczesnej gwarancji pełnej stabilności skrzydła. Uchylone skrzydło można unieruchomić w dowolnej pozycji.

FAKRO jest również producentem nowoczesnych okien dachowych o dużej powierzchni przeszklenia - proSky, których szerokość swobodnie dopasowuje się do standardowego rozstawu krokwi. Podwyższona ość obrotu pozwala na zwiększenie ich wysokości do 180, a nawet 206 cm. Tak duże okno zapewnia doskonałe doświetlenie poddasza oraz wygodę użytkowania. Okna proSky są najwyższymi jednoramowymi oknami dachowymi na świecie.

Okna FAKRO wyposażone są w szyby z hartowanego szkła oraz system topSafe, który dzięki wzmocnieniu konstrukcji okna zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania. Produkty FAKRO posiadają co najmniej III klasę bezpieczeństwa dla całego okna, łącznie z szybą (wg EN 13049).

Przedsiębiorstwo jako jedyne w Polsce wprowadziło także automatyczny nawiewnik V40P jako standardowe rozwiązanie w oknach Profi. Automatyczna regulacja wielkości kanału przepływu umożliwia dostarczenie do wnętrza optymalnej ilości świeżego powietrza, pomaga stworzyć zdrowy mikroklimat poddasza i oszczędzać energię cieplną.

wysokie okno dachowe


Energooszczędność zapewni także okno FTT U8 Thermo, wykorzystywane w budownictwie pasywnym. Dzięki podwyższonym parametrom termoizolacyjności, poszerzonej ramie skrzydła
i trzykomorowemu pakietowi szybowemu, a także specjalnemu kołnierzowi uszczelniającemu z dodatkową termoizolacją EHV-AT Thermo okno to uzyskało nalepszy na świecie współczynnik dla całego okna na poziomie Uw=0,58W/m²K. Kołnierze Thermo mogą być także używane razem
z innymi oknami dachowymi z oferty FAKRO.

Wartym uwagi rozwiązaniem firmy FAKRO jest również bezprzewodowy system komunikacji między urządzeniami elektrycznymi: Z-Wave. Umożliwia on pełną integrację wszystkich elementów automatycznych - oświetlenia, alarmu, zdalnie sterowanych okien dachowych, rolet, bram itp.
W 2010 roku wprowadzona została także opcja sterowania oknami dachowymi przez internet oraz za pomocą aplikacji na smartfony.

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także