Nie od dziś wiadomo jak duży i dobroczynny wpływ na nastrój mieszkańców ma odpowiednia ilość naturalnego światła w pomieszczeniu. Ma to niebagatelne znaczenie nie tylko w domach czy mieszkaniach ale również w hotelach. Odpowiednie rozmieszczenie okien oraz duża ilość światła sprawia, że goście wracają z urlopu usatysfakcjonowani oraz w pełni wypoczęci. Aby zapewnić dzienne światło w każdym pomieszczeniu czasem należy zastosować specjalne rozwiązania. Przedstawiamy hotele z rożnych krajów, w których dzięki zastosowaniu okien dachowych FAKRO, ciemne pomieszczenia zamieniły się w piękne apartamenty pod niebem.
Kompleks apartamentów Vosseborg – Holandia
W konstrukcję projektu włączono szereg unikalnych rozwiązań. Na całej połaci ścian bocznych i dachu zastosowanie specjalne pokrycie. Stylowym uzupełnieniem elewacji są kombinacje okien pionowych i dachowych FAKRO, które biegną wzdłuż całej ściany zapraszając do wnętrza dużą ilość naturalnego światła.
Hotel Gasterij De Roode Schuur Nijkerk – Holandia
Nietypowa konstrukcja dachu w kształcie podkowy przykryta została strzechą. Pokrycie dachowe zakrywa większą część elewacji bocznych co daje ciekawy efekt wizualny. W celu zapewnienia odpowiedniej ilości światła w hotelu, pokoje wyposażone zostały w duże okna dachowe FAKRO, które wykończone w odpowiednim kolorze z palety RAL idealnie wpisują się w koncepcje obiektu. W drewniane wykończenie przedniej i tylnej elewacji wkomponowano duże przeszklenia pionowe, dzięki którym budynek sprawia wrażenie lekkiego i świeżego.
Apartments in Het Groene Hart – Holandia
Architekt doskonale znał wpływ naturalnego światła na samopoczucie przebywających w nim osób. Cała elewacja w kolorze grafitowym ozdobiona została dużymi zespoleniami okien dachowych FAKRO i okien pionowych. Pionowe pasy szkła symetrycznie rozmieszczone wzdłuż elewacji nie tylko zapewniają dopływ naturalnego światła, ale sprawiają również, że obiekt zmienia swój wygląd w zależności od pory dnia i pory roku.
Apartamenty Rosevia Resort – Polska
Apartamenty Rosevia Resort to kompleks obiektów zlokalizowanych tuż przy Latarni Morskiej Rozewie, między Władysławowem a Jastrzębią Górą. Architektura i infrastruktura Resortu wpleciona w Nadmorski Park Krajobrazowy, czyni to miejsce wyjątkowym, ekscytującym i magicznym. Goście resortu dzięki zastosowaniu okien dachowych FAKRO mogą rozkoszować się wspaniałym widokiem morza i otaczającej natury również z pokoi umieszczonych na poddaszu.
Herbarium Hotel – Polska
Herbarium Hotel&SPA to luksusowy obiekt zlokalizowany na terenie 6-hektarowego parku z XIX wieku. Wizytówka obiektu to harmonijne połączenie historii zabytkowego dworu z nowoczesnym designem, a jego motywem przewodnim jest aromaterapia ziołami, których subtelny aromat unosi się na całym terenie ośrodka. W nowocześnie urządzonych i komfortowych wnętrzach zamontowane zostały okna dachowe FAKRO, dzięki którym naturalne światło podkreśliło zabytkowy charakter pomieszczeń.
Pensjonat w miejscowości Przewłoka – Polska
Niewielki pensjonat w miejscowości Przewłoka to budynek o kształcie zwartej bryły powstały na planie prostokąta, który wyglądem przypomina wiejską chatę. Celem projektu było połączenie tradycji z zewnątrz z wewnętrzna nowoczesnością. Pokrycie dachu - strzecha wraz z jasną elewacją przełamaną drewnianymi wstawkami nadaje temu miejscu sielskiego klimatu, w którym poprzez zastosowanie dużej ilości przeszkleń dachowych FAKRO wkrada się nuta nowoczesności.
Hotel Monticelli, termy – Włochy
Obiekt termy&spa zlokalizowany w prowincji Parma we Włoszech przy hotelu Monticelli. Wyposażony w krytą pływalnię budynek jest miejscem, w którym możemy komfortowo odpocząć i zregenerować się do dalszej pracy. Zielony dach, który zdobi krytą pływalnie wyposażony został w okna FAKRO do dachów płaskich typu C z kopułą z wytrzymałego poliwęglanu. Takie rozwiązanie nie tylko doświetla wnętrze dużą ilością naturalnego światła, ale również łagodnie komponuje się z otaczającym je krajobrazem.
Sprotoften Boligforening – Dania
Budynek hotelu o tradycyjnej konstrukcji gdzie w celu zapewnienia odpowiedniej ilości naturalnego światła w każdym z pokoi zastosowano dużą ilość przeszkleń. W pomieszczeniach na poddaszu zamontowano także okna połaciowe FAKRO. Zastosowane pokrycie dachowe wraz z ceglaną elewacją tworzy spójną całość, w którą modułowo wpleciono balkony i stolarkę okienną. Podobnie jak w pozostałych przykładach obiekt ten zaprojektowany został zgodnie z wizją wpływu naturalnego światła na samopoczucie przebywających w nim osób.
Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej