Okna dachowe FPP-V preSelect - przestrzeń bez ograniczeń

0
Okno dachowe
Okno dachowe FPP-V preSelect

Poddasze to wyjątkowa przestrzeń domu. Najczęściej to właśnie tam znajduje się najbardziej prywatna część domu, w której wypoczywamy po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o komfort pomieszczeń urządzanych na poddaszu.

okno uchylno-obrotowe - wygoda użytkowania i nieograniczony widokNieodłącznym elementem wygody mieszkania i użytkowania pomieszczeń jest odpowiedni dostęp światła dziennego i świeżego powietrza. Na poddaszu zapewniają nam to okna dachowe. Są one oferowane w dużym wyborze konstrukcji, dlatego wybierając okna warto zwrócić uwagę na nowatorskie rozwiązania, które podniosą komfort i funkcjonalność pomieszczeń. Dodatkową przestrzeń na poddaszu i niczym nieograniczony widok zapewnią nam okna uchylno-obrotowe preSelect firmy FAKRO.

Okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect

Okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect cechuje się innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak dwie niezależne od siebie funkcje otwierania okna. Dzięki funkcji uchylnej można pozostawić okno otwarte w zakresie od 0° do 35°. Okno w takim położeniu tworzy dodatkową przestrzeń na poddaszu, zapewnia nieograniczony widok na zewnątrz, a także umożliwia wygodne dojście do krawędzi okna. Natomiast funkcja obrotowa ułatwia mycie zewnętrznej części okna, zakładanie markizy oraz montaż skrzydła.
Odpowiednie działanie poszczególnych funkcji otwierania okna zapewnia nowatorski system okuć. Dzięki niemu, kiedy okno otwierane jest w wybranej opcji, druga jest automatycznie blokowana. W oknach preSelect nie występuje zjawisko zblokowania okna, czy „przekoszenia”. W każdej pozycji skrzydło okna jest w pełni stabilne, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania i wysoką trwałość okna.
Do otwierania okna służy klamka z dwustopniowym mikrouchyłem, która jest umieszczona w dolnej części okna. Natomiast wygodną zmianę sposobu otwierania zapewnia przełącznik preSelect znajdujący się w połowie wysokości ościeżnicy. Jest on dostępny po otwarciu okna.

Wyposażenie okna

system otwierania okna - przełącznik pre-Select

Dodatkowe elementy, które wpływają na funkcjonalność okna oraz wygodę użytkowania i montażu to:

  • automatyczny nawiewnik V40P, zapewniający optymalną wymianę powietrza w pomieszczeniu i oszczędność energii,
  • system wzmocnienia konstrukcji topSafe, podnoszący odporność okna na włamanie.

Kołnierze uszczelniające, ułatwiają montaż w niemal dowolnym pokryciu dachowym (okna są wykonane w uniwersalnym systemie FAKRO, co oznacza, że można do nich stosować standardowe kołnierze).

Do okien preSelect można stosować szeroką gamę standardowych dodatków zewnętrznych i wewnętrznych, które będą stanowić dekorację wnętrza, a także pozwolą regulować dopływ światła i ograniczą straty ciepła.

Okno uchylno-obrotowe preSelect to nowatorski produkt, wyróżniający się wygodą użytkowania i sprawiający, że na poddaszu mieszka się jeszcze bardziej komfortowo.

Co decyduje o wyborze okna dachowego?

Wyniki

Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej

Okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect - zobacz więcej

Oceń artykuł
4,69 / 16 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także