Okna dachowe – innowacje

Okna dachowe – innowacje

Innowacyjność jest motorem rozwoju, dlatego firmy, którym zależy na globalnym sukcesie stawiają na jej wdrażanie. Takie działanie, w połączeniu z tworzeniem produktów najwyższej jakości, przesądza o rozwoju całej branży.

Umiejętność wyprzedzania przyszłości to skuteczny sposób na odniesienie globalnego sukcesu. Polska firma FAKRO, producent okien dachowych, od lat wprowadza w życie tę metodę, wdrażając co roku kilkanaście innowacyjnych rozwiązań z branży okien dachowych i stymulując podnoszenie standardów całej branży. FAKRO eksportuje swoje produkty do wielu krajów świata, ale także promuje na świecie rozwiązania i myśl techniczną polskich inżynierów. Przyczynia się to do pozycji Polski jako globalnego lidera w produkcji okien dachowych. Ponieważ każdy rynek na swoje uwarunkowania i specyfikę, kluczem do sukcesu jest innowacyjność i kreatywność. FAKRO rokrocznie powiększa swoją ofertę i wdraża nowe technologie, a inżynierowie pracujący w dziale badań i rozwoju opracowali wiele rozwiązań przełomowych dla branży okien dachowych. Do takich rewolucyjnych rozwiązań należą:

  • okno uchylno-obrotowe FPP preSelect, w którym zastosowano unikalne rozwiązania, całościowo chronione patentem. Absolutną nowością było rozdzielenie funkcji okna: uchylnej oraz obrotowej. Dzięki temu konstrukcja okna jest niezwykle stabilna, a jego użytkowanie – bardzo wygodne. Jednocześnie nowatorskie rozwiązania zastosowane w oknach preSelect potwierdziły, że FAKRO może konkurować z najlepszymi w branży, a nawet ich wyprzedzać, uzyskując przewagę technologiczną.

  • okna dachowe o podwyższonej osi obrotu proSky – czyli okna o dużych wymiarach wysokościowych, ale szerokości dopasowanej do typowych rozstawów krokwi. Takie okna zapewniają doskonałe oświetlenie pomieszczenia, a wygodę użytkowania zapewnia klamka znajdująca się w dolnej części ościeżnicy. Dzięki podwyższonej osi obrotu, do otwartego okna można swobodnie podejść.
  • okno balkonowe Galeria – to okno dachowe, które po otwarciu zamienia się w wygodny balkon dachowy. Okno balkonowe jest wyposażone w bezpieczne boczne barierki, które rozsuwają się podczas otwierania okna, a chowają w jego konstrukcji podczas zamykania. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko bezpieczeństwo korzystania z balkonu, ale także wysoką estetykę.
  • okno FTT U8 Thermo – to najnowsze, superenergooszczędne okno opracowane przez FAKRO. Okno jest przeznaczone do budynków pasywnych. Montaż, wraz z kołnierzem Thermo, zapewnia współczynnik przenikania ciepła okna Uw=0,58 (W/m²K), co sprawia, że jest to najbardziej energooszczędne okno z pojedynczym pakietem szybowym.

Ponadto FAKRO rozwija także grupę produktów związanych z ekologią i energooszczędnością – czyli m.in. kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne. Firma jest także wiodącym producentem schodów strychowych.

Honorowym potwierdzeniem osiągnięć FAKRO jest wyróżnienie firmy Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii „obecność na rynku globalnym”. Nagroda jest przyznawana najlepszym polskim firmom, wnoszących wkład w rozwój gospodarczy kraju oraz budowanie prestiżu i pozytywnego obrazu polskiej gospodarki.

 Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej

Oceń artykuł
5,00 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także