Okna dachowe, które wyprzedzają przyszłość

Okna dachowe, które wyprzedzają przyszłość

Od nowoczesnych produktów wymagamy innowacyjnych rozwiązań. To one przesądzają o ich funkcjonalności i wygodzie użytkowania, sprawiając, że nasze życie staje się przyjemniejsze i bardziej komfortowe.

Okna dachowe, które wyprzedzają przyszłość - zdjęcie 1
Całą gamę innowacyjnych rozwiązań zastosowano w oknach dachowych Fakro. To okna, które wyprzedzają przyszłość i uprzedzają nasze oczekiwania. Innowacyjne rozwiązania zapewniają wiele korzyści.

Więcej światła – okna dachowe Fakro zapewniają odpowiednie zaopatrzenie poddasza w naturalne światło. Okna, dzięki specjalnie ukształtowanym profilom ram ościeżnicy i skrzydła mają większą powierzchnię przeszklenia. Umieszczenie klamki w dolnej części skrzydła ułatwia obsługę okna nawet wysoko zamontowanego okna. Przypomnijmy, że im wyżej zamontowane okno, tym lepsze oświetlenie pomieszczenia. Takie usytuowanie okna pozwala też na wygodne użytkowanie przestrzeni pod nim. Dodatkowo okna proSky wyróżniają się największą wysokością skrzydła spośród okien dachowych dostępnych na rynku.

energooszczędność okien dachowychEnergooszczędność – coraz większa energooszczędność okien to wymóg nie tylko przepisów, ale i świadomych inwestorów, którym zależy na niskich kosztach eksploatacji budynku oraz ochronie środowiska. Dlatego okna dachowe Fakro charakteryzują się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła, wynoszącym nawet Uw=0,58W/m²K w oknach FTT U8 Thermo.

Zrównoważony bilans energetycznynawiewnik okiennypasywne pozyskiwanie darmowej energii słonecznej to ważny aspekt eksploatacji okien dachowych. W oknach Fakro jest to łatwe, dzięki dużej powierzchni przeszklenia. Jednocześnie energooszczędna konstrukcja okien umożliwia zatrzymanie ciepła we wnętrzu. Zachowanie optymalnego bilansu energetycznego zapewniają też automatyczne nawiewniki okienne umożliwiające wymianę powietrza. Okna dachowe Fakro są wyposażone w automatyczny nawiewnik V40P.

kołnierze do montażu oknaŁatwy i uniwersalny system montażu – firma Fakro oferuje system montażu okien na trzech różnych głębokościach, w zależności od lokalnych warunków (strefa obciążenia śniegiem), jak i wymagań dotyczących energooszczędności. Do okien oferowane są specjalne kołnierze ocieplające Thermo, jak i pakiety kołnierzy izolacyjnych XDK. Zapewniają one nie tylko odpowiednią izolację cieplną, ale także paroszczelną i paroizolacyjną. Kompleksowość tego rozwiązania znacznie ułatwia prawidłowy montaż okien.

Bezpieczeństwo – bezpieczeństwo okien dachowych zapewnia unikalny system wzmocnienia konstrukcji topSafe. System tworzą: innowacyjny system mocowania zawiasów, specjalnie wzmocniona konstrukcja drewna i elementów ryglujących, metalowa listwa wzmacniająca. W połączeniu z hartowaną szybą zewnętrzną, okna Fakro zapewniają wysokie bezpieczeństwo użytkowania i mieszkania na poddaszu.

Funkcjonalność i wygoda – w ofercie Fakro funkcjonalność i wygoda idą w parze z innowacyjnością. Wystarczy wymienić okna preSelect o dwóch, zupełnie niezależnych od siebie funkcjach otwierania okna (uchylna i obrotowa), czy okno dachowe Galeria, którego otwarte skrzydła tworzą balkon w dachu. Komfort obsługi i zapewnienie optymalnych warunków cieplnych na poddaszu to z kolei cechy markiz elektrycznych.

Estetyka – wysokie walory użytkowe i techniczne to nie wszystko. Fakro równie dużą uwagę przywiązuje do estetyki swoich produktów – od eleganckiej linii łagodnie profilowanego drewna ram i ościeżnic, po drobiazgi wykończenia akcesoriów.

nowoczesne wzornictwo

Ekologia – trudno wyobrazić sobie naprawdę nowoczesny produkt powstający, albo funkcjonujący bez dbałości o ekologię. Nie inaczej jest w przypadku okien Fakro, które są produkowane z ekologicznych materiałów, spełniają rygorystyczne normy dotyczące energooszczędności i pozwalają osiągnąć zrównoważony bilans energetyczny.

kolektory słoneczne i okna dachowe

Co decyduje o wyborze okna dachowego?

Wyniki

Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej
Oceń artykuł
4,79 / 14 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także