Okna dachowe - rolety, markizy, żaluzje

rolety na poddaszeVELUX, producent okien dachowych ma w swojej ofercie kolekcję akcesoriów do okien  Są to rolety i żaluzje do montażu wewnętrznego na poddaszach, a także markizy rozwijane na zewnątrz okna.

Wszystkie akcesoria mogą być sterowane elektrycznie za pomocą przycisków umieszczonych przy oknie lub też po prostu pilotem.

Kolekcja została starannie wybrana i opracowana przy współpracy z Duńskim Międzynarodowym Instytutem Wzornictwa Odzieżowego i Artykułów Dekoracyjnych (PEJ Group).
Oferta VELUX to akcesoria w ponad 170 kolorach, różnorodnych tkaninach i opcjach: operowane manualnie, zasilane elektrycznie oraz na baterię i na energię słoneczną.

Rolety typu sjesta (DKL) są produkowane w 46 kolorach. Stanowią one idealny wybór, jeśli chcemy by wnętrze było całkowicie zaciemnione, również wtedy, gdy świeci słońce. Szczególnie użyteczne podczas wypoczynku w ciągu dnia albo, jeśli nie lubimy budzić się o świcie. Wykonuje się je ze specjalnego poliestru, odpornego na zabrudzenia i powleczonego od wewnętrznej strony specjalną powłoką Thermo, która latem redukuje dopływ ciepła, a zimą zapobiega jego utracie.

Rolety standardowe (RHL) to praktyczne rozwiązanie, które zapewnia prywatność i podstawową ochronę przed słońcem. Idealne do wszystkich pomieszczeń. W połączeniu z markizą zapewniają najlepszą ochronę przed słońcem i wspaniałe efekty dekoracyjne. Dostępne w 50 kolorach.

rolety do okien dachowych

rolety plisowaneRolety plisowane (FHL) są najbardziej dekoracyjne spośród wszystkich akcesoriów. Dostępne w wielu pięknych kolorach i różnorodnych tkaninach, pozwalają uzyskać wspaniałe efekty świetlne. Idealnie nadają się do salonów i pokoi dziennych. Niezależnie od tego jak często ją używamy plisy nigdy się nie wygładzą. Rolety plisowane dostępne są również jako dodatek montowany w zestawie z dowolną roletą na prowadnicach. Jest to unikalne połączenia dwóch akcesoriów w jednym.

Żaluzje (PAL) to najbardziej klastyczny sposób kontrolowania zarówno intensywności, jak i kierunku światła. Ich konstrukcja oraz zastosowanie aluminium powoduje, że idealnie nadają się do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnie lub łazienki. Mają boczne prowadnice oraz dolną listwę, która umożliwia wygodną obsługę. Na uwagę zasługuje suwak umieszczony wzdłuż prawej, bocznej prowadnicy, który służy do obracania listków żaluzji i jest najbardziej nowatorskim rozwiązaniem na rynku.

markizy zewnętrzneMarkizy zewnętrzne (MHL), dostępne w 4 kolorach, najskuteczniej chronią przed nadmiarem ciepła. Wykonane z polichlorku winylu, odbiją promienie słoneczne redukując ilość ciepła przedostającego się do pomieszczenia nawet o 65%.

Rolety zewnętrzne (SSL) montuje się na ramie okna. Ich obecność nie ogranicza możliwości obrotu skrzydła i zatrzymania go w dowolnej pozycji. Skutecznie zabezpieczają przed nadmiarem światła i ciepła płynącego do wnętrza latem, zapobiegają także stratom ciepła zimą. Umożliwiają uzyskanie efektu pełnego zaciemnienia w dzień. Chronią przed hałasem i dodatkowo zabezpieczają szybę przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. gradem). Rolety mogą być otwierane manualnie lub elektrycznie. Ciekawostkę stanowi roleta na baterię słoneczną, która nie wymaga żadnego dodatkowego źródła zasilania.

Odnajdywanie typu i rozmiaru okien

Przed zakupem akcesoriów w pierwszej kolejności należy sprawdzić typ i rozmiar okna. Znajduje się on na tabliczce znamionowej umieszczonej w wewnętrznym prawym górnym rogu skrzydła. Tabliczkę można zobaczyć tylko gdy okno jest otwarte.
Nie trzeba nic mierzyć, wystarczy przy zamówieniu podać spisany z tabliczki symbol, a markizy i rolety będą idealnie pasowały.

                              tabliczka znamionowa okna

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Zdjęcia: VELUX Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także