Okna dachowe Velux V21

V21 to nazwa jednej z linii okien połaciowych produkowanych przez firmę Velux. Są bardziej energooszczędne i łatwiejsze w montażu niż okna standardowe, charakteryzują się też – jak przekonuje producent – bardziej nowoczesnym wyglądem.

Okna dachowe Velux  V21 - zdjęcie 1

Energooszczędność

Okna z linii V21 są głębiej (o 2,7 cm ) niż okna standardowe osadzone w dachu. Dodatkowa przestrzeń o szerokości 2 cm w górnej i dolnej części ościeżnicy, umożliwia ułożenie grubszej warstwy izolacji cieplnej. Profile dystansowe szyb są wykonane ze stali nierdzewnej o niskim współczynniku przewodności cieplnej (technologia warm-edge). Szyby nie opierają się bezpośrednio na profilu skrzydła, ale na gumowej uszczelce. Tym samym straty ciepła są ograniczone do minimum. Okna V21 mają współczynnik przenikania ciepła U = 1,5 W/(m²·K).

Montaż okien dachowych 

Okna montuje się w narożach, za pomocą czterech kątowników, bezpośrednio do łat. Dzięki temu okna w systemie kombi (jedno obok drugiego i jedno nad drugim) mogą być ustawione w odległości zaledwie 10 cm. Wszystkie elementy oblachowania okien i kołnierzy uszczelniających mają dodatkowe oznaczenia wskazujące kolejność montażu.

Wzornictwo

Oblachowanie, kołnierze uszczelniające oraz ramki mocujące szyby są w jednym kolorze. Profile okienne mają zaokrąglony kształt i zamknięte dolne narożniki, dzięki temu są nie tylko ładne, ale i szczelne.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także