Okna dachowe zdalnie sterowane

Okna dachowe zdalnie sterowane

Okna połaciowe Nowej Generacji INTEGRA®, dzięki swojej nowej konstrukcji, zapewniają więcej światła i wyższy komfort obsługi, a także mniejsze zużycie energii. Innowacyjny dotykowy panel sterowania to unikalne i niezwykle komfortowe rozwiązanie.

nowoczesne okna dachoweSmuklejsze profile skrzydła i ościeżnicy, a także węższa klapa wentylacyjna sprawiają, że mają one większą szybę i dostarczają nawet o 10 % więcej światła niż obecnie oferowane okna INTEGRA®.

Okna elektryczne INTEGRA® Nowej Generacji zapewniają wyjątkowy komfort obsługi, mogą być obsługiwane z dowolnego miejsca w domu za pomocą nowego dotykowego panelu sterowania. Nie trzeba czytać instrukcji, gdyż otwieranie okien lub opuszczanie rolet jest dziecinnie proste, bo system bazuje na czytelnych ikonach. Panel można zamocować na ścianie w specjalnym magnetycznym uchwycie. Okna są całkowicie kompatybilne z innymi produktami działającym w radiowej technologii io-homecontrol®. Różne produkty wyposażone w ten system sterowania mogą tworzyć dom inteligentny. Okna można dowolnie programować, ale dla wygody 9 programów użytkowych takich jak na przykład: Dobranoc, Wyście z domu, Na wakacjach zostało wgranych fabrycznie. Na zewnętrznym oblachowaniu okna mają zamontowany czujnik deszczu, który automatycznie zamknie je, gdy tylko spadną pierwsze krople. Nowy cichy silnik jest prawie niesłyszalny, działające okno nie zakłóca domowej ciszy, będąc niezwykle komfortowe.

okna dachowe INTEGRA® Nowej Generacjiokna dachowe z roletą

Nowe okno do poddaszy INTEGRA® jest także jeszcze bardziej energooszczędne w użytkowaniu, biorąc pod uwagę dwa aspekty: własną konsumpcję energii, a także ochronę przed stratami ciepła. Okno zużywa mniej energii w trybie czuwania. Zastosowana nowa konstrukcja skrzydła i ościeżnicy ThermoTechnology™ wpłynęła na obniżenie współczynnika przenikania ciepła Uw do 1,2 W/m²K, czyli o 14 % w stosunku do obecnie oferowanych modeli. Wyposażone jest ono w szybę bezpieczną laminowaną, która ma dobre właściwości izolacyjne, ale także jest całkowicie bezpieczna dla domowników, bo gdyby okno stłukło się odłamki szkła pozostaną w ramie okiennej.

energooszczędne okno dachowesterowanie oknem dachowym

Okna VELUX INTEGRA® mogą być wykonane z drewna sosnowego trzykrotnie lakierowanego i impregnowanego (GGL) lub rdzenia drewnianego pokrytego ciśnieniowo poliuretanem w kolorze białym (GGU). Okna drewniano-poliuretanowe są całkowicie odporne na wodę i świetnie sprawdzą się w kuchni lub łazience. Standardowe okno INTEGRA™ wymaga podłączenia do sieci elektrycznej 220V, w ofercie jest także wersja zasilana baterią słoneczną INTEGRA™ SOLAR. Wszystkie mechanizmy sterowania są ukryte w konstrukcji i zupełnie niewidoczne po zamknięciu okna. W standardzie na wyposażeniu okna INTEGRA™ są panel dotykowy, magnetyczny uchwyt do montażu na ścianie, czujnik deszczu, silnik, sterownik trójfunkcyjny – umożliwiający podłączenie do okna dodatkowych dwóch dodatkowych akcesoriów elektrycznych np. rolet. Roletę wewnętrzną na oknie instaluje się niezwykle prosto w systemie Pick&Clik™ z automatycznym transferem zasilania pomiędzy oknem na roletą.

okno z roletą wewnętrznąpanel sterowania

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także