Okna do dachu płaskiego

0
Okna do dachu płaskiego
Okna do dachów płaskich pozwolą nam doświetlić światłem naturalnym pomieszczenia znajdujące się bezpośrednio pod nimi.

Stropodachy, bo na nich się dzisiaj skupimy, to nie tylko większa powierzchnia użytkowa w budynku, ale również dodatkowa przestrzeń do zaaranżowania. Płaskie dachy wzbogacone o roślinność, czy też taras mogą stać się świetnym miejscem do odpoczynku, aktywności fizycznej czy też spotkań towarzyskich.

Okno DXW

Specjalna, wzmocniona konstrukcja okna do dachów płaskich DXW pozwala na swobodne poruszanie się po nim. Maksymalne obciążenie przenoszone przez okno to 200 kg/m2.

Fakro
Okno DXW

Konstrukcja okna DXW pozwala na zlicowanie go z poziomem posadzki dzięki czemu okno idealnie wkomponuje się w taras.

Fakro
Okno typ F

Okno to dachów płaskich typu F to wyjątkowy design doceniony prestiżową nagrodą Red Dot Design Award.

Fakro
Okno typ C

Okno do dachów płaskich typ C z kopułą z wytrzymałego poliwęglanu.

Fakro

Na wstępie warto zaznaczyć, że wkomponowanie roślinności w dach płaski pozwala na zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej na działce budowlanej, co ma istotne znaczenie podczas projektowania budynków na niewielkich parcelach. Pamiętajmy jednak, że w obiektach z dachem płaskim mogą pojawić się pomieszczenia o utrudnionym dostępie do naturalnego światła. Podążając więc za najnowszymi trendami architektonicznymi producenci okien dachowych wprowadzili do oferty produkty dedykowane do dachów płaskich. Dzięki ich zastosowaniu wnętrza pod płaskim dachem wypełnią się ogromną ilością naturalnego światła a sam dach nabierze niepowtarzalnego charakteru i zupełnie nowej funkcjonalności.

W ofercie firmy FAKRO, która szczyci się 27 letnim doświadczeniem w produkcji okien dachowych znajdziemy okna do dachów płaskich typu F, które poza świetnymi parametrami termoizolacyjnymi i akustycznymi wyróżniają się nowoczesnym designem, nagrodzonym prestiżową nagrodą Red Dot Design Award. Okna te świetnie sprawdzą się na tarasach i dachach zielonych. Poza standardowymi rozmiarami mogą zostać wykonane w dowolnym rozmiarze w zakresie od 60 x 60 cm do 120 x 220 cm.

Innym oknem, o którym warto wspomnieć w aspekcie aranżacji tarasu jest okno DXW, które idealnie doświetla wnętrza znajdujące się bezpośrednio pod tarasem a dzięki specjalnej konstrukcji pozwala na swobodne poruszanie się po nim. Maksymalny rozmiar okna DXW to 120 x 120 cm i może ono przenieść obciążenie do 200 kg/m² . Uzupełnieniem oferty produktów do dachów płaskich są: okna do dachów płaskich z kopułą – typu C, okna oddymiające (z kopułą i bez kopuły), okna wyłazowe (z kopułą i bez kopuły), świetliki rurowe a także wyłazy dachowe.

Co decyduje o wyborze okna dachowego?

Wyniki

Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej

Oceń artykuł
5,00 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także