Okna do dachu płaskiego – światło na co dzień

Okna do dachu płaskiego – światło na co dzień

Współczesna architektura to poszukiwanie nie tylko nowych form, ale i rozwiązań funkcjonalnych oraz technologicznych. To dzięki nim do łask inwestorów wracają domy z dachami płaskimi, które coraz częściej pojawiają się w krajobrazie zdominowanym ostatnio przez budynki z dachami skośnymi.

okna w dachu płaskimŚwiatło pod dachem płaskim

Rozwojowi budownictwa z dachami płaskimi sprzyjają m.in. rozwiązania umożliwiające budowę ciepłych i szczelnych stropodachów. Inwestorzy doceniają też możliwości wykorzystania takiego dachu, na którym można urządzić taras, miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu, a nawet założyć ogród. Pozostaje tylko jedno pytanie – jak oświetlić pomieszczenia znajdujące się pod dachem płaskim? Na szczęście odpowiedź jest wyjątkowo prosta – to okna do dachów płaskich firmy FAKRO.
Innowacyjne produkty FAKRO, czyli okna do dachów płaskich typu F i C wyróżniają się połączeniem walorów użytkowych i doskonałych parametrów technicznych. Okna te umożliwiają odpowiednie oświetlenie pomieszczeń oraz zapewniają dopływ świeżego powietrza. Teraz w każdym pomieszczeniu pod dachem płaskim możemy cieszyć się słonecznym, naturalnym światłem.

okna do dachu płaskiegoNowatorskie rozwiązania

A parametry techniczne? To nawet o 16% większa powierzchnia przeszklenia w porównaniu zkonkurencyjnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, co w praktyce oznacza znacznie lepsze oświetlenie pomieszczenia. Osiągnięcie takiego wyniku było możliwe dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych profili skrzydeł i ościeżnicy.
Nie zapomniano także o tak ważnym aspekcie jak energooszczędność okien. Okna FAKRO wyróżniają się termoizolacyjnością, co pozytywnie wpływa na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu. Na przykład okna typu F, wyposażone w pasywny czteroszybowy pakiet DU8, mają współczynnik przenikania ciepła Uw wynoszący 0,76 W/m²K (wg EN 12567-2). Takie okna mogą być stosowane w budynkach energooszczędnych i pasywnych.
Okna do dachów płaskich umieszczone są w suficie, zatem bezpośredni dostęp do nich jest utrudniony. Jak więc wygląda obsługa takich okien? Okna FAKRO są produkowane w kilku wariantach, tak, żeby każdy inwestor mógł wybrać okna odpowiednie do swoich potrzeb. Do wyboru są okna nieotwierane, które służą tylko do doświetlenia pomieszczeń. Jeśli zależy nam na oknach otwieranych, możemy zdecydować się na obsługiwane manualnie (za pomocą drążka) lub sterowane elektrycznie. Te ostatnie są wyposażone w czujnik, dzięki któremu w razie deszczu, okno automatycznie zamyka się.

okno do dachu płaskiego DEF z czujnikiem deszczuokno do dachu płaskiego DEC L2

Wygoda i efektywność

Okna do dachów płaskich są oferowane w dużym wyborze standardowych wymiarów, a okna typu F, z unikatowym w skali światowej pakietem szybowym, są dostępne w dowolnym rozmiarze w zakresie od od 60x60 - 120x220cm. Dzięki temu łatwo dopasować okna do istniejących otworów i zastosować je przy modernizacji budynków, zastępując stare, nieefektywne naświetla. Oczywiście równie dobrze sprawdzą się w nowo budowanych obiektach, dając nam swobodę aranżacji.
Okna do dachów płaskich można wyposażyć w rolety wewnętrzne, które pozwolą regulować dopływ i natężenie światła. Natomiast zastosowanie markiz zewnętrznych ochroni wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się.
Okna FAKRO w 100% spełniają postulat „wygoda użytkowania”, zapewniając jednocześnie wysoką efektywność doświetlenia pomieszczeń oraz energooszczędność. Słowem – spełniają wszystkie wymagania inwestorów i mogą sprawić, że domy z dachami płaskimi wkrótce na dobre zagoszczą w naszym krajobrazie.

Co decyduje o wyborze okna dachowego?

Wyniki

Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej

Okna do dachów płaskich typu F i C - zobacz więcej

Oceń artykuł
5,00 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także