Okna dobrze zaprojektowane

Okna dobrze zaprojektowane

Kiedy za projekt odpowiedzialni są skandynawscy dizajnerzy, wiadomo że będzie nowocześnie, ergonomicznie i funkcjonalnie. Tak też jest w przypadku okien Nowej Generacji VELUX, które zyskały nową, lżejszą linię oraz lepszy komfort obsługi. Wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, harmonijną formą i dbałością o detale.

okna dachowe dobrze zaprojektowane

Nowa konstrukcja i więcej sposobów otwierania

Siedem typów innowacyjnych okien to podstawa nowej oferty VELUX. Okna są podzielone według stopnia zaawansowania na trzy linie: Standard, Standard Plus i Premium. Nowe typy okien wyróżniają się nowatorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które pozwoliły nadać oknom bardziej nowoczesny i elegancki wygląd. W oknach Nowej Generacji m.in. zwężono profile okienne i zwiększono powierzchnię szyby, zastosowano także nowe wzornictwo wszystkich dodatków. We wszystkich oknach otwieranych od góry zastosowano bardzo efektowny podłużny uchwyt z aluminium. Obecnie to rozwiązanie dostępne jest również w oknach typu GZL w linii Standard. Natomiast okna z dolnym otwieraniem są wyposażone w ocynkowaną lub aluminiową klamkę o wygodnym i ergonomicznym kształcie. VELUX, jako jedyny producent, oferuje okna z obydwoma sposobami otwierania w każdej linii produktowej, czyli: Standard, Standard Plus i Premium.

górne otwieranie - klapa wentylacyjnadolne otwieranie - ergonomiczna klamka

Piękny i szczelny dach

Od zewnętrznej strony na poprawę estetyki olbrzymi wpływ miało nowatorskie rozwiązanie VELUX jakim jest obniżony montaż okien. Teraz można zainstalować okno o aż 4 cm niżej w połaci niż dotychczas. Dach wygląda lżej i ładniej, kiedy okna nie wystają ponad jego powierzchnię. Harmonijne połączenie okna z dachem podkreślają zaokrąglone krawędzie oblachowań, które pozwalają na swobodny odpływ wody w czasie deszczu czy roztopów. Szlachetniejszy i łagodniejszy wygląd po zewnętrznej stronie to także zasługa węższej górnej listwy oblachowania i zmniejszonej liczby wkrętów z 12 do 4, dzięki czemu rama okienna zyskała łagodną linię i jest mniej narażona na przeciekanie. Boczne okładziny montuje się teraz szybciej i łatwiej, bo zamiast śrub mocowane są za pomocą zatrzasków.

okno dachowe - harmonijne połączenie z dachemoblachowanie zewnętrzne

Naturalne, proste, funkcjonalne

Okna VELUX wykonane są z najwyższej jakości sosnowego drewna klejonego. Okna są dostępne w dwóch wariantach wykończenia:

  • okna GZL, GLL, GPL wykonane są z naturalnego drewna sosnowego, zaimpregnowanego i pokrytego bezbarwnym lakierem,
  • okna GLU i GPU są produkowane w unikalnej technologii opracowanej przez VELUX. Są one wykonane z drewna modyfikowanego termicznie i powleczonego gruba warstwą poliuretanu. Dzięki temu okna GLU i GPU są całkowicie odporne na wodę i doskonale nadają się do łazienek i innych pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Ich biały kolor idealnie pasuje do ceramiki i nowoczesnych aranżacji.

Nowa konstrukcja okien sprawiła, że wydają się one delikatniejsze, a do naszych wnętrz wpada więcej światła. Ten efekt uzyskano dzięki zwężeniu profili okien i klapy wentylacyjnej, a także zwiększeniu powierzchni przeszklenia o 10%. Nowoczesne wzornictwo klapy wentylacyjnej i intuicyjna obsługa jej to zasługa projektantów, którzy przez lata byli odpowiedzialni za design sprzętu hi-fi Bang&Olufsen i samochodów Volvo. Klapa wentylacyjna, mimo mniejszych rozmiarów, ma tą samą wydajność, a umieszczone na niej ikony ułatwiają ustawienie okna do żądanej pozycji. 

panel dotykowy do sterowania oknemDodatki high-tech

Wizualnie zmienione okna wymagały nowych, równie atrakcyjnych dodatków. Jednym z nich, zapewniającym komfort użytkowania jest nowy panel dotykowy, dzięki któremu możemy sterować elektrycznymi oknami z dowolnego miejsca w mieszkaniu. Wygląda jak telefon komórkowy najnowszej generacji i jest równie jak on intuicyjny w obsłudze. System oprogramowania bazuje na ikonach, więc bez czytania instrukcji obsługi będziemy wiedzieli jak go używać. Praktyczny magnetyczny uchwyt pozwala zamontować go na ścianie. Dzięki programowaniu możemy zaplanować wietrzenie domu, kiedy jesteśmy na urlopie lub zamykanie i otwieranie okien o określonej godzinie. Dziewięć zainstalowanych programów użytkowych zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników, ale można tworzyć też własne. W czasie deszczu nie obawiajmy się, że zaleje nam mieszkanie, bo okna VELUX Integra® zamykają się automatycznie w przypadku pierwszych kropli deszczu. Teraz we wszystkich oknach VELUX Nowej Generacji można w dowolnym momencie zainstalować elektryczny system sterowania, co znacznie podniesie komfort użytkowania domu.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także