Okna Fakro

Okna Fakro

okna FakroPoszukiwanie nowych powierzchni mieszkaniowych i realizacje nowatorskich wizji wnętrz powodują zainteresowanie wykorzystaniem powierzchni poddaszy. Żeby jednak strych stał się powierzchnią użytkową musi być odpowiednio doświetlony i wentylowany. Zadanie to doskonale wypełniają nowoczesne okna połaciowe.

Okna dachowe Fakro różnią się między sobą pod względem konstrukcyjnym i użytkowym. Największą popularność zdobyło okno obrotowe o funkcjonalnej konstrukcji. Zawias umieszczony w połowie wysokości okna umożliwia obrót skrzydła o 180 stopni Okno uchylno-obrotowe to nowoczesne i wygodne w użytkowaniu okno, wyposażone w specjalne zawiasy umożliwiające uchylanie skrzydła nawet przy małym nachyleniu dachu lub jego obrót o 180º. Okno ewakuacyjne dzięki dużym rozmiarom oraz uchyleniu skrzydła o kąt 68º ułatwia wydostanie się z zagrożonych pomieszczeń. Okno włazowe termoizolacyjne, o konstrukcji klapowej – łączy zalety okna dachowego i wyłazu, a ze względu na zastosowanie szyb termoizolacyjnych  jest przeznaczone do pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Do pomieszczeń nie ogrzewanych przystosowany jest natomiast wyłaz dachowy standard. Odporna na promienie UV i czynniki atmosferyczne, podnoszona do góry, przezroczysta kopuła umożliwia bezpieczne wyjście na dach i pozwala na doświetlenie suszarni, składzików i innych pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu.

okno obrotowe o podwyższonej osi obrotuOkna dachowe  wytwarzane są z wysokiej jakości surowców, w oparciu o nowe technologie, co decyduje o jakości, trwałości, bezpieczeństwie i funkcjonalności. Bezpieczeństwo zapewniają hartowane szyby o podwyższonej wytrzymałości, z wieczystą gwarancją odporności na gradobicie. Utrzymanie ciepła na poddaszu jest możliwe dzięki zastosowaniu termoizolacyjnych szyb zespolonych o współczynnikach przenikania ciepła od 1,1 W/(m²·K). Tak dobre parametry to przede wszystkim efekt naniesienia na wewnętrzną stronę jednej z szyb warstwy srebra, odbijającej  promieniowanie cieplne – pozwala to na zmniejszenie strat ciepła w okresie zimowym i ograniczenie nagrzewania pomieszczeń latem. O trwałości okien Fakro decyduje między innymi selekcjonowane drewno sosnowe, klejone warstwowo, impregnowane próżniowo i dwukrotnie malowane. Drewno jest osłonięte z zewnątrz profilami z blachy aluminiowej powlekanej poliestrem, odpornym na działanie czynników atmosferycznych i promieni UV. Nawiewnik stosowany w oknach Fakro służy eliminowaniu zjawiska kondensacji pary wodnej, a przez odpowiednie ukształtowanie kanału przepływu powietrza ma właściwości filtracyjne i akustyczne. Nawiewnik zapewnia stały dopływ świeżego powietrza przy zamkniętym oknie. Umożliwia to sprawne działanie wentylacji grawitacyjnej na poddaszu. Konstrukcja klamki umieszczonej w dolnej części okna pozwala na trójstopniowe regulowanie szczeliny między skrzydłem, a ościeżnicą, w celu przewietrzenia pomieszczenia.
Uniwersalny system montażu okien Fakro, eliminuje dodatkowe koszty, ponieważ umożliwia  montowanie okien dachowych na krokwiach lub na łatach, w połaciach dachowych o kącie nachylenia od 20

do 90 stopni. Szczelność połączeń zapewniają kołnierze, dostosowane do różnych rodzajów pokrycia dachowego, a system specjalnych kołnierzy umożliwia zespalanie okien dachowych w zestawy poziome lub pionowe. Okna połaciowe można dodatkowo wyposażyć w akcesoria, które podnoszą komfort użytkowania i poprawiają estetykę wnętrza: żaluzje, rolety, zasłony plisowane, markizy lub rolety zewnętrzne.
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także