Okno dachowe FTT U8 Thermo - energooszczędność w pakiecie

0
Okno dachowe FTT U8
Okno dachowe FTT U8 wyróżnia się wyjątkową energooszczędnością.

Jednym z podstawowych aspektów współczesnego budownictwa jest energooszczędność. Dlatego FAKRO, jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, specjalizująca się w produkcji okien dachowych, szczególny nacisk kładzie na energooszczędność swoich produktów. Oferuje kompleksowe rozwiązania, które pozwalają ograniczyć straty ciepła i zmniejszyć koszty ogrzewania budynków.

Najbardziej energooszczędne okno dachowe

energooszczędne okno dachowe o podwyższonej osi obrotuOkno FTT U8 Thermo wyróżnia się nowatorską konstrukcją, która sprawia, że okno spełnia rygorystyczne wymogi budownictwa pasywnego. Jego współczynnik przenikania ciepła Uw wynoszący 0,58 W/m²K przesądza o tym, że jest to najbardziej energooszczędne okno dachowe dostępne na rynku.
W nowatorskiej konstrukcji okna FTT U8 Thermo zastosowano, specjalnie zaprojektowaną, poszerzoną ramę skrzydła. W niej osadzony jest superenergooszczędny trzykomorowy pakiet szybowy. Takie rozwiązanie minimalizuje powstawanie mostków termicznych i poprawia izolacyjność cieplną okna.
Poza znakomitym poziomem energooszczędności okno FTT U8 Thermo wyróżnia się także wysoką funkcjonalnością i wygodą użytkowania. Okno jest otwierane obrotowo, a oś obrotu skrzydła znajduje się powyżej jego geometrycznego środka. Dzięki temu, przy otwartym oknie może wygodnie stać nawet wysoka osoba. Okno otwiera się w zakresie od 0° do 40°, a skrzydło jest podtrzymywane przez nowatorski mechanizm wspomagający.
Cechy konstrukcyjne i funkcjonalne okna FTT U8 Thermo sprawiają, że jest użytkowanie poddasza jest komfortowe i energooszczędne.

Dowiedz się też: Jakie jeszcze innowacyjne rozwiązania stosuje się w oknach dachowych

Montaż energooszczędnego okna dachowego

przekrój zestawu XDKZachowanie doskonałych właściwości izolacyjnych okna gwarantuje prawidłowy montaż. Okno jest dostarczane razem z kołnierzem uszczelniającym EHV-AT Thermo, który umożliwia docieplenie okna powyżej drewnianej konstrukcji dachu. Kołnierz, dzięki elastycznemu materiałowi izolacyjnemu, przyklejonemu od wewnątrz, szczelnie przylega do ościeżnicy.
Nie mniej ważne jest to, aby wszystkie szczeliny między oknem a konstrukcją dachu zostały dokładnie uszczelnione i zabezpieczone przed wilgocią. Zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej to zadanie kołnierzy XDK. Są one oferowane w pakiecie, składającym się z:

  • materiału termoizolacyjnego wykonanego ze specjalnie impregnowanej wełny owczej. Materiał ten jest łatwy do formowania i łatwo dopasowuje się do przestrzeni, którą ma wypełnić,
  • kołnierza paroprzepuszczalnego – chroniącego materiał termoizolacyjny przed zawilgoceniem z zewnątrz,
  • kołnierza paroizolacyjnego – zapewniającego ochronę przed wilgocią od wewnątrz.

Zastosowanie kompleksowego rozwiązania zapewnia spełnienie energooszczędnych parametrów okna.

Co decyduje o wyborze okna dachowego?

Wyniki

Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej

Okno FTT U8 Thermo - zobacz więcej
Kołnierze XDK - zobacz więcej

Oceń artykuł
4,92 / 13 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także