Okno dachowe FTT U8 Thermo - energooszczędność w pakiecie

0
Okno dachowe FTT U8 Thermo - energooszczędność w pakiecie

Jednym z podstawowych aspektów współczesnego budownictwa jest energooszczędność. Dlatego FAKRO, jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, specjalizująca się w produkcji okien dachowych, szczególny nacisk kładzie na energooszczędność swoich produktów. Oferuje kompleksowe rozwiązania, które pozwalają ograniczyć straty ciepła i zmniejszyć koszty ogrzewania budynków.

Najbardziej energooszczędne okno dachowe

Okno FTT U8 Thermo wyróżnia się nowatorską konstrukcją, która sprawia, że okno spełnia rygorystyczne wymogi budownictwa pasywnego. Jego współczynnik przenikania ciepła Uw wynoszący 0,58 W/m²K przesądza o tym, że jest to najbardziej energooszczędne okno dachowe dostępne na rynku.
W nowatorskiej konstrukcji okna FTT U8 Thermo zastosowano, specjalnie zaprojektowaną, poszerzoną ramę skrzydła. W niej osadzony jest superenergooszczędny trzykomorowy pakiet szybowy. Takie rozwiązanie minimalizuje powstawanie mostków termicznych i poprawia izolacyjność cieplną okna.
Poza znakomitym poziomem energooszczędności okno FTT U8 Thermo wyróżnia się także wysoką funkcjonalnością i wygodą użytkowania. Okno jest otwierane obrotowo, a oś obrotu skrzydła znajduje się powyżej jego geometrycznego środka. Dzięki temu, przy otwartym oknie może wygodnie stać nawet wysoka osoba. Okno otwiera się w zakresie od 0° do 40°, a skrzydło jest podtrzymywane przez nowatorski mechanizm wspomagający.
Cechy konstrukcyjne i funkcjonalne okna FTT U8 Thermo sprawiają, że jest użytkowanie poddasza jest komfortowe i energooszczędne.

Dowiedz się też: Jakie jeszcze innowacyjne rozwiązania stosuje się w oknach dachowych

Montaż energooszczędnego okna dachowego

Zachowanie doskonałych właściwości izolacyjnych okna gwarantuje prawidłowy montaż. Okno jest dostarczane razem z kołnierzem uszczelniającym EHV-AT Thermo, który umożliwia docieplenie okna powyżej drewnianej konstrukcji dachu. Kołnierz, dzięki elastycznemu materiałowi izolacyjnemu, przyklejonemu od wewnątrz, szczelnie przylega do ościeżnicy.
Nie mniej ważne jest to, aby wszystkie szczeliny między oknem a konstrukcją dachu zostały dokładnie uszczelnione i zabezpieczone przed wilgocią. Zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej to zadanie kołnierzy XDK. Są one oferowane w pakiecie, składającym się z:

  • materiału termoizolacyjnego wykonanego ze specjalnie impregnowanej wełny owczej. Materiał ten jest łatwy do formowania i łatwo dopasowuje się do przestrzeni, którą ma wypełnić,
  • kołnierza paroprzepuszczalnego – chroniącego materiał termoizolacyjny przed zawilgoceniem z zewnątrz,
  • kołnierza paroizolacyjnego – zapewniającego ochronę przed wilgocią od wewnątrz.

Zastosowanie kompleksowego rozwiązania zapewnia spełnienie energooszczędnych parametrów okna.

Co decyduje o wyborze okna dachowego?

Wyniki

Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej

Okno FTT U8 Thermo - zobacz więcej
Kołnierze XDK - zobacz więcej

Oceń artykuł
4,93 / 14 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także