Okno dachowe jako wyjście ewakuacyjne

Okno dachowe jako wyjście ewakuacyjne

okno dachowe jako wyjście ewakuacyjneOkno ewakuacyjne można uchylić pod kątem 68º, dzięki czemu w przypadku zagrożenia może pełnić funkcję wyjścia ewakuacyjnego.

Okna ewakuacyjne Fakro mogą być montowane w dachach o kącie nachylenia od 20 do 55º,  przy użyciu kołnierzy uszczelniających. Można je także dowolnie zespalać z innymi oknami dachowymi.
Okno ewakuacyjne FE jest wyposażone w dwa uchwyty blokujące, których zwolnienie pozwala na dodatkowe odchylenie skrzydła z pozycji 40 do 68 stopni, dzięki czemu może służyć jako wyjście ewakuacyjne. Klamki zamontowane u dołu okna umożliwiają jego uchylenie o kąt 40 stopni, a górne uchwyty okna służą do obracania skrzydła o 180 stopni w celu umycia szyby zewnętrznej.
Okno jest wykonane z drewna sosnowego, impregnowanego i dwukrotnie pokrytego lakierem bezbarwnym. Termoizolacyjna szyba zewnętrzna ma współczynnik U szyby równe 1,1 W/(m²·K).  Szyba wewnętrzna, klasy P1, jest laminowana, a szyba zewnętrzna jest wykonana ze szkła hartowanego. Okna ewakuacyjne można wyposażyć dodatkowo w żaluzje, rolety o częściowym i pełnym zaciemnieniu lub zasłony plisowane.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Zdjęcia: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także