Okno dachowe najnowszej generacji - FPP-V preSelect MAX otwiera przestrzeń

0
Okno dachowe najnowszej generacji - FPP-V preSelect MAX otwiera przestrzeń


Okno dachowe to naturalne światło, świeże powietrze, efektywne wykorzystanie przestrzeni czy poczucie kontaktu z otaczającą przyrodą. Te czynniki są ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników budynków. Rozwiązania techniczne opracowane i wykorzystane przez FAKRO do produkcji okien dachowych pozwalają je skutecznie łączyć na poddaszu.


Okno dachowe najnowszej generacji – wygoda użytkowania

Najnowsze rozwiązania stosowane w oknach dachowych można znaleźć w oknie nowej generacji FPP-V preSelect MAX. Jest to okno uchylno-obrotowe o zwiększonych możliwościach użytkowych. Dwa, oddzielone od siebie, sposoby otwierania okna dachowego zapewniają maksimum możliwości i komfortu. Dla jeszcze większej wygody, przełącznik funkcji otwierania umieszczono w dolnej części ościeżnicy.

Otwierając okno dachowe uchylnie, wykorzystujemy pełnię jego możliwości. Okno FPP-V preSelect MAX pozwala nam na jeszcze szersze otwarcie skrzydła – prawie o 30% więcej niż w poprzedniej generacji. Zyskujemy dzięki temu dodatkową przestrzeń na poddaszu i swobodę w podejściu do krawędzi otwartego okna dachowego, przez co możemy się cieszyć nieograniczonym widokiem na okolicę. Korzystając z funkcji obrotowej, skrzydło okna dachowego możemy obracać o 180 stopni. Dzięki temu, po zablokowaniu go zasuwką, wygodnie umyjemy zewnętrzną szybę okna dachowego.

Okno dachowe FPP-V preSelect MAX – parametry techniczne

Komfort codziennego użytkowania jest bardzo ważny, ale podczas projektowania tego okna dachowego nie zapomniano również o jego parametrach technicznych.

Zadaniem okien dachowych jest nie tylko dostarczenie naturalnego światła na poddasze, ale także skuteczna termoizolacja, co w konsekwencji przekłada się na oszczędność energii. Ponadto innowacyjna konstrukcja uchylno-obrotowego okna dachowego FPP-V preSelect MAX pozwala na jego produkcję w dużych rozmiarach (nawet 134x140 cm) z pakietem trzyszybowym. Dzięki temu te okna dachowe zapewniają wysoki poziom doświetlenia na poddaszu jak i doskonały parametr izolacyjności cieplnej.

Wśród zalet okien uchylno-obrotowych FAKRO nowej generacji należy również wymienić automatyczny nawiewnik V40P, który umożliwia napływ odpowiedniej ilości świeżego powietrza na poddasze. W oknie dachowym zastosowano system topSafe, zwiększający bezpieczeństwo użytkowej antywłamaniowe okna, a także technologię thermoPro, która podnosi jakość i parametry produktu.

Warto podkreślić, że okno dachowe FAKRO posiada bezterminową gwarancję odporności szyb hartowanych na gradobicie. W przypadku rozbicia szyby przez grad cały pakiet zostanie bezpłatnie wymieniony. Dopełnieniem zalet nowego okna dachowego FAKRO jest możliwość zastosowania różnych dodatków wewnętrznych i zewnętrznych, mogących zadowolić nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Okna dachowe – postaw na drewno

Dachowe okno uchylno - obrotowe FPP-V preSelect MAX wykonane jest z najwyższej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo. Dodatkowo impregnacja próżniowa, która wnika w głąb drewna na głębokość 10mm utrzymuje drewniane ramy okna zabezpieczone przez długie lata.

W obecnych czasach, kiedy tak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, to właśnie drewno, jako surowiec odnawialny i ekologiczny, jest coraz częściej cenionym materiałem do produkcji stolarki okiennej.

Okna drewniane, z odpowiednio przygotowanego materiału, zachowują długą żywotność, a użytkownicy mają poczucie bycia EKO i dbania o przyszłość naszych dzieci. Co ważne, FAKRO w procesie produkcji wykorzystuje drewno z lasów o planowanej gospodarce leśnej, więc wszystko w zgodzie i z szacunkiem do natury.

www.fakro.pl

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Polecamy Ci również

Zobacz także