Okno dachowe obrotowe czy uchylne?

Okno dachowe obrotowe czy uchylne?

Okno uchylno-obrotowe to rozwiązanie firmy Velux, które w minionym roku spotkało się z ciepłym przyjęciem klientów. Potwierdza to panującą tendencję na polskim rynku od kilku lat: coraz częściej Klienci oczekują zaawansowanych rozwiązań zapewniających większe możliwości użytkowania.

W ofercie Velux Polska znajdują się trzy modele okien uchylno-obrotowych – GHL, GPL oraz GPU. Łączy je przede wszystkim wyjątkowa wygoda użytkowania, jaką zapewnia podwójny system otwierania. Nieograniczony widok oraz większa swoboda, jaką daje możliwość uniesienia skrzydła w górę do kąta 45° spotyka się tu z wygodą utrzymania zewnętrznej powierzchni okna w czystości dzięki możliwości obrotu o 180°. Wszystkie okna wyposażone są w uchwyt otwierający w górnej części skrzydła oraz dodatkowo w klamkę w dolnej części skrzydła (idealne rozwiązanie w przypadku okien umieszczonych wysoko). Dodatkową zaletą okien uchylno-obrotowych jest możliwość wykorzystania ich do celów ewakuacyjnych.

okno dachowe uchylno-obrotowe GHLokno dachowe GPL

Trzy oferowane modele okien są wyposażone w klapę wentylacyjną zintegrowaną z uchwytem otwierającym umieszczonym w górnej części skrzydła. Umożliwia to wymianę powietrza w pomieszczeniu przy zamkniętym oknie. W celu zagwarantowania wysokich parametrów termoizolacyjnych zastosowano energooszczędne pakiety szybowe.

okno dachowe GPUOkna GPL i GPU mają dodatkową możliwość bezstopniowego unoszenia skrzydła w trakcie korzystania z funkcji uchylnej. Okno GPU przeznaczone jest do instalowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Klienci stający przed wyborem okna do poddasza często rozważają zastosowanie rozwiązania dającego większą swobodę. Okno uchylno-obrotowe okazuje się być optymalnym rozwiązaniem w takiej sytuacji, a dodatkowym argumentem przemawiającym na jego korzyść jest przystępna cena. Okno o podwójnym systemie otwierania firma VELUX Polska oferuje już od 1 063 zł netto.

Oceń artykuł
4,75 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także