Panel dachowy na rąbek. Czym się kierować przy wyborze?

0
Panel dachowy na rąbek. Czym się kierować przy wyborze?
Panel dachowy NA RĄBEK mikrotrapez firmy Blachy Pruszyński

Panele dachowe na rąbek są nowocześniejszą wersją blachy stosowanej sprzed lat, która była ręcznie formowana przez blacharza. Jej regularny wzór koresponduje z budynkami stworzonymi w minimalistycznym stylu, jednocześnie jest szybkim i prostym rozwiązaniem. Jeśli interesuje Cię ta opcja, przeczytaj, aby wiedzieć czym warto kierować się przy jej zakupie.

Nowoczesne zamki ułatwieniem w montażu

Najbardziej popularne opcje blachy na rąbek są wykonane z aluminium oraz stali ocynkowanej. Jednak istnieje jej lepsza wersja posiadająca spore udogodnienia np. panel dachowy NA RĄBEK dostępny w ofercie firmy Blachy Pruszyński. Czas jej montażu jest skrócony dzięki:

  • Gotowym zamkom, które łączą panele.
  • Gotowym otworom montażowym, ułatwiającymi montaż paneli do konstrukcji
  • Maszynowo wyciętymi zamkami, służącymi do montażu listwy startowej.

 Panel dopasowany do twoich wymagań

Panele na rąbek są bardzo uniwersalne względem nachylenia dachu, mogą być stosowane na tych bardzo stromych i niemal całkowicie płaskich. Jednak najlepiej będą się prezentować na dużej powierzchni pozbawionej ozdób. Tradycyjnie, blacha na rąbek jest zupełnie płaska, ale wychodząc na przeciw potrzebą nabywców, producenci pokryć dachowych stworzyli wzory o różnej powierzchni. Przykładem jest firma Blachy Pruszyński posiadająca w swojej ofercie aż 4 rodzaje powierzchni panelu NA RĄBEK: z zupełnie płaską blachą, z mikrofalą, nanofalą lub mikrotrapezem. Większy wybór powierzchni nie tylko poprawił walory dekoracyjne, które możemy wykorzystać na dachu czy elewacji, wpłyną również znacząco na parametry techniczne, zmniejszając ryzyko falowania blachy pod wpływem zmian temperatury.

Gwarancja podstawą

Grubości blachy, którą wykorzystuje się do produkcji paneli na rąbek waha się między 0,5 mm, a 0,7 mm. Ważne jest, aby pamiętać że przy zakupie paneli przekraczających długość 6 m, najlepiej wybrać najgrubszą blachę (mniej podatną na rozszerzalność termiczną).

Tak samo, jak w przypadku innych blaszanych pokryć dachowych, najważniejszą rolę odgrywa powłoka ochronna. Jej jakość i długość bezpośrednio wpływa na długość gwarancji. Gdy kupimy panele pokryte powłoką poliestrową błyszczącą o grubości 25 µm, firma Pruszyński daje do 30 lat gwarancji, natomiast przy wyborze PURMAT o grubości 50 µm – aż do 50 lat.

Producent godny zaufania

Spora część wydatków przeznaczonych na budowę domu zostaje wydana na pokrycie dachowe, dlatego warto wybrać produkty renomowanego producenta, który zagwarantuje nam odpowiednią jakość. Wybierając blachę na rąbek, należy postawić na stal wysokiej jakości oraz wcześniej wspomniane, powłoki ochronne. Warto też zwrócić uwagę na szczegóły i długość gwarancji, jaką oferuje nam producent. Znajdziemy w niej informacje dotyczące m.in. sposobów transportu, składowania, eksploatacji, których przestrzeganie, zapewni nam najdłuższą funkcjonalność i walory estetyczne pokrycia.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Polecamy Ci również

Zobacz także