Panoramiczne okno dachowe

Katarzyna Lewandowska, Roto Okna Dachowe

Katarzyna Lewandowska, Roto Frank Okna Dachowe

Czy panoramiczne okno dachowe to dobry wybór?

Każdy, kto chciał wprowadzić do mieszkania magię atelier, musiał się dotychczas liczyć z różnymi ograniczeniami. Przy montowaniu kombinacji okiennych, część widoku zasłaniają ramy okien, natomiast przy dużej powierzchni szyby nie można usunąć skrzydła okna całkowicie z pola widzenia. Panoramiczne okno dachowe Roto Azuro otwiera  nieograniczone możliwości aranżacji poddasza.

Rekordowy rozmiar

Powierzchnia okna o wymiarze 2,60 x 1,70 m umożliwia wykorzystanie dachu w zupełnie nowej i zachwycającej formie. W przeciwieństwie do tradycyjnych balkonów Roto Azuro nie zabiera części pomieszczenia i nie wymaga specjalnych pozwoleń na montaż.

Okno obsługiwane jest elektrycznie. Jeden przycisk uruchamia cały mechanizm, dzięki któremu skrzydła zaczynają się poruszać, by ostatecznie zniknąć w zasobniku „nadachowym” znajdującym się na zewnątrz, tuż obok okna. Opatentowana technika „samonakładania” skrzydeł pozwala na przechowywanie trzech elementów w jednym zasobniku, oszczędzając w ten sposób miejsce. Zasobnik można umieścić po lewej lub po prawej stronie w zależności od usytuowania na dachu. Dodatkowo może on pełnić funkcję baterii słonecznej zasilającej napęd okna.

Roto Azuro wyposażone jest w energooszczędny i bezpieczny pakiet szklenia z ochroną przeciwsłoneczną, zapobiegający utratom ciepła z pomieszczenia w zimie i redukujący przegrzanie latem. Podwójne szkło hartowane z folią wzmacniającą zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkownikom poddasza. Na życzenie można także wybrać szklenie niskoemisyjne.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Roto Frank Okna Dachowe

Polecamy Ci również

Zobacz także