Piknik dekarza

Piknik dekarza

16 maja 2009 na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbył się IV PIKNIK MAŁOPOLSKIEGO DEKARZA - największa plenerowa impreza branżowa na terenie Polski południowej, która co roku ściąga tłumy uczestników.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Małopolski Dekarz wraz z firmą MELLE POLSKA, specjalizującą się w sprzedaży pokryć dachowych. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 500 osób.

Piknik dekarza - zdjęcie 1

PIKNIK DEKARZA to wydarzenie, które od kilku lat wpisuje się w tradycję wiosennych spotkań środowiska dekarskiego. Jest to czas relaksu oraz okazja do wspólnej zabawy. To również doskonałe miejsce spotkań z klientami oraz możliwość zapoznania się z nowościami dostępnymi na rynku materiałów budowlanych.

Spotkanie miało charakter wydarzenia branżowego, dlatego też wzięły w nim udział organizacje zrzeszające środowisko dekarskie, w szczególności Cech Rzemiosł Budowlanych, Małopolska Izba Budowlanych, Małopolska Izba Rzemieślnicza, Spółdzielnia Rzemieślnicza Budmet, Centrum Kształcenia Praktycznego, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego oraz mediów - nasz portal oraz Onet.pl.

Tegoroczny piknik stał pod znakiem wielu różnorodnych atrakcji dostosowanych do upodobań i wieku wszystkich uczestników. Cały program rozgrywał się w bardzo interesującej scenerii - na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Uczestnicy mieli do dyspozycji całą ekspozycję zewnętrzną na terenie Migowiska oraz eksponaty w obu hangarach muzeum.

Dorosłą część uczestników pikniku najbardziej zainteresowały pokazy Dekarz Strong Man, prowadzone przez jednego z czołowych polskich siłaczy Jarka Dymka. Siłacze prezentowali swoje umiejętności oraz angażowali widzów do wspólnej zabawy. Można więc było wziąć udział w konkurencjach Dekarz Strong Man - spacer farmera, spacer buszmena, wyciskanie Axel gryfu, siła uścisku dłoni, waga przodem, waga bokiem. Zabawa miała też elementy rywalizacji, a najlepsi uczestnicy (i uczestniczki) otrzymali ciekawe nagrody.

Piknik dekarza - zdjęcie 2Piknik dekarza - zdjęcie 3

Zwolennicy muzyki i tańca dobrze się bawili podczas koncertów oraz pokazów tanecznych i akrobatycznych. Impreza rozpoczęła się powitalnym walcem, którego przedstawiciele organizatorów zatańczyli z mistrzynią tego tańca. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje dla dzieci: latający Smok Teatru Groteska, warsztaty teatralno-muzyczne prowadzone przez animatorów, zabawy i konkursy terenowe, pokaz balonu na uwięzi, malowanie twarzy oraz program przygotowany przez Sekcję Modelarską Aeroklubu Krakowskiego.

Piknik dekarza - zdjęcie 4

Zwieńczeniem Pikniku był bardzo efektowny pokaz Teatru Tancerzy Ognia „Salamandra”. Przedstawienie było spektakularnym widowiskiem, podczas którego tancerze tworzyli układy choreograficzne w rytm muzyki i wykonywali skomplikowane akrobacje za pomocą łańcuchów zakończonych płonącymi kulami.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Melle Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także