Płyta bitumiczna o profilu dachówki

Płyta bitumiczna o profilu dachówki

To nowe lekkie pokrycie, które swoim wyglądem przypomina dachówkę ceramiczną. Niewątpliwą zaletą płyt Onduvilla jest ich oryginalny profil oraz niewielka waga.

Płyta bitumiczna o profilu dachówki - zdjęcie 1
płyta bitumiczna o profilu dachówkiFalisty profil pasów zwiększa efektywność wentylacji przestrzeni dachowej i poprawia izolacje termiczną. Prawidłowa wentylacja zabezpiecza z kolei pokrycie przed kondensacją wilgoci na wewnętrznej stronie pokrycia. Niewielka waga materiału – płyty te należą do pokryć bardzo lekkich, metr kwadratowy pokrycia waży tylko 4 kg – znacznie obniża koszty transportu, zmniejsza przekroje więźby dachowej oraz ułatwia montaż. Dzięki niewielkiemu ciężarowi płyty nie obciążają drewnianej konstrukcji dachu.

Dodatkowym atutem nowych płyt bitumicznych Onduvilla jest ich szybki i łatwy montaż - nie wymaga on użycia specjalistycznych narzędzi i jest tak prosty, że z powodzeniem można go wykonać samodzielnie. Wszelkie niezbędne akcesoria można kupić w zestawie razem z płytami. Ponadto system Onduvilla nie wymaga mocowania na podłożu pełnym. Zastosowanie łat o odpowiednim rozstawie bądź deskowania ażurowego pozwala ograniczyć zużycie drewna nawet o 50%, co przy dzisiejszych cenach materiałów budowlanych jest dość istotnym parametrem warunkującym zakup.

Płyty Onduvilla mogą zatem z powodzeniem służyć jako materiał wykończeniowy dachów w obiektach budowlanych wszelkiego typu (garaży, wiat, altan,  domów jednorodzinnych, obiektów przemysłowych). Polecane są do układania na dachach o mało skomplikowanej powierzchni, a najlepiej wyglądają na dużych połaciach dachu.

Sposób wytwarzania nowych płyt Onduvilla jest identyczny jak w przypadku klasycznych płyt Onduline. Gwarantuje to sprawdzoną już wysoką jakość oraz całkowitą nieprzemakalność pokrycia.

Oceń artykuł
3,50 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Onduline Materiały Budowlane

Polecamy Ci również

Zobacz także