Płyty izolacyjne do kominków i kanałów wentylacyjnych

Firma Paroc Polska, opracowała nowe rozwiązania - płyty kominkowe, które charakteryzują się doskonałymi parametrami cieplnymi oraz wprowadziła na polski rynek płyty z wełny skalnej IVL EKC 60 i IVL EKC 80, umożliwiające zachowanie sterylnych warunków w obiektach specjalnego przeznaczenia.

Płyty izolacyjne do kominków i kanałów wentylacyjnych - zdjęcie 1Płyty kominkowe Paroc są pokryte jednostronnie niezbrojoną folią aluminiową. Odporność tych płyt na działanie bardzo wysokich temperatur umożliwia ich instalację folią do źródła ciepła. Zastosowanie nowego rodzaju kleju, odpornego na wysokie temperatury, umożliwiło instalację płyt folią w kierunku źródła ciepła. Zapobiega to porywaniu włókien wełny w izolacji przez powietrze cyrkulujące w komorze kominka.

Płyty izolacyjne do kominków i kanałów wentylacyjnych - zdjęcie 2Płyty z wełny skalnej IVL EKC 60 oraz IVL EKC 80 do izolacji termicznej i akustycznej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych są przeznaczone do obiektów wymagających sterylnych parametrów powietrza. W grupie tej znajdują się laboratoria, placówki służby zdrowia i wysokiej klasy biurowce. Dzięki zastosowaniu powłoki płyt typu „płótno żaglowe” możliwe jest mycie powierzchni okładziny płyt. Produkt jest dostępny w kolorze czarnym i na zamówienie - białym. Płyty kominkowe Paroc i płyty IVL EKC 60/80 to kolejne, po nowatorskim Systemie G, produkty Paroc Polska, które mają szanse podbić europejski rynek.

We wrześniu tego roku Płyta Kominkowa Paroc otrzymała Medal Europejski przyznawany przez Business Centre Club oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Paroc Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także