Podbitka i panel elewacyjny w jednym kolorze

Podbitka i panel elewacyjny w jednym kolorze

Podbitka dachowa i panele elewacyjne mogą być dopasowane do siebie kolorystycznie i technicznie.

Rozwiązanie proponowane przez Plastivan pozwala na osiągniecie spójnego kolorystycznie wykończenia budynku. Oferowane kolory imitujące drewno (dąb i orzech) są zgodne z kolorystyką producentów okien czy bram garażowych. Produkty są wygodne w użytkowaniu, a trwałe materiały mają wygląd naturalnego drewna.

System Beltecto umożliwia dopasowanie kolorystyczne oraz techniczne okładzin podbitkowych i elewacyjnych. System jest estetyczny, wygodny w eksploatacji i prosty w montażu. To rozwiązanie „dwa w jednym”, które można zastosować zarówno w formie podbitkowej jak i elewacyjnej. Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki polimerowej PMMA jest odporny na promieniowanie UV oraz czynniki atmosferyczne i zachowuje dobry wygląd przez wiele lat.

plastivan podbitka plastivan podbitka

plastivan podbitka plastivan podbitka
System jest kompletny, zapewnia trwałe wykończenie zarówno dachów, otworów okiennych i drzwiowych jak i elewacji budynku. Szerokość panelu okładzinowego to 16,7 cm i towarzyszą mu wszelkie niezbędne elementy montażowe począwszy od listew i kątowników, aż po zestaw gwoździ. Dostępna gama kolorystyczna pozwala dopasować części systemu do kolorów stolarki okiennej, drzwi czy innych elementów elewacji budynku w kolorach drewnopodobnych. Struktura paneli imituje fakturę naturalnego drewna dając estetyczny efekt końcowy.

Beltecto jest odporny na warunki atmosferyczne i działalność szkodników. Nie traci koloru w wyniku działania promieni słonecznych. Panele z PVC nie są wymagające – w przeciwieństwie do podbitki wykonanej z drewna nie trzeba ich malować ani konserwować. Są odporne na grzyby, pleśnie oraz nadają się do mycia. Niewielki ciężar ułatwia montaż i transport. W skład systemu wchodzą także panele wentylacyjne, które gwarantują zachowanie odpowiednich warunków pod konstrukcją dachu. Szerokość panelu podbitkowego umożliwia również zainstalowanie oświetlenia. Zastosowane tworzywo spełnia rygorystyczne normy europejskie. Nie zawiera metali ciężkich i nadaje się do powtórnego przetworzenia.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Plastivan

Polecamy Ci również

Zobacz także