Podnośniki koszowe – bezpieczna praca na wysokości

Podnośnik koszowy
Podnośniki koszowe ułatwiają prace na wysokości, m.in związane z budową, wykończeniem, czy naprawą dachu.

Podnośniki koszowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dzięki nowoczesnej technologii i rozwiązaniom możliwe jest wykonywanie różnych prac z branży budowlanej i innej.

Jak działa taki sprzęt

Nietrudno się domyślić, maszyna ta przeznaczona jest do podnoszenia ładunku. Najczęściej ludzi w odpowiednio do tego przystosowanym koszu, tak aby mogli oni wykonać określone zadanie na wysokości. Dużą zaletą tych maszyn jest mobilność i bezpieczeństwo. W łatwy sposób możliwe jest przestawienie pojazdu, a jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to wszystko jest tak skonstruowane, aby nikomu nic nie stało. Kosz wraz z linami zabezpieczającymi, w skuteczny sposób chroni osobę wykonującą określony czynności na wysokości. Oczywiście konieczne jest, aby pracownik miał właściwe umiejętności i doświadczenie do wykonywania tego typu prac. Podnośnik koszowy wyposażony jest w specjalne podpory boczne (z przodu i z tyłu), dzięki którym cała maszyna jest stabilna.

Prace przy elewacji

Podnośniki koszowe są wykorzystywane m.in. przy czyszczeniu elewacji i myciu okien.

Lewandowska Dźwigi
Mobilny podnośnik koszowy

Jedną z zalet podnośników koszowych jest ich mobilność.

Lewandowska Dźwigi
Przycinanie gałęzi

Podnośniki koszowe mogą być wykorzystywane różnego rodzaju prac na wysokości.

Lewandowska Dźwigi

Zastosowanie podnośników koszowych w praktyce

W dzisiejszych czasach coraz większe zastosowanie w różnych pracach znajdują zwyżki. Są one wielofunkcyjne, a w wielu przypadkach niezastąpione. Jedną z firm wypożyczających tego typu maszyny wraz z doświadczonym operatorem jest Lewandowska Dźwigi.

W pracach dekarskich znajdują one szerokie zastosowanie z uwagi na mobilność i szybkie działanie. Montaż rynien czy obróbek blacharskich jest stosunkowo łatwy z użyciem samojezdnych podnośników, jedynym warunkiem jest stabilne i utwardzone podłoże wokół budynku. Stanowią one także doskonałe wsparcie przy montażu podbitek dachowych oraz wymianie żarówek w oświetleniu pod dachem.

Często stosuje się tego typu maszyny przy montażu i demontażu oświetlenia oraz podczas napraw i awarii. Strażacy korzystają ze zwyżek w przypadku pożarów, aby skutecznie, szybko i bezpiecznie dostać się do pomieszczenia na wysokości w celu udzielenia pomocy i podjęcia próby ugaszenia źródła pożaru.

Również maszyny te wykorzystywane są podczas montażu różnych reklam, banerów i billboardów. Dlaczego? Ponieważ coraz częściej montuję się reklamy na wysokości, tak aby były bardziej widoczne dla potencjalnych klientów.

Często stosowane są w ogrodnictwie, do przycinania np. gałęzi drzew, które są blisko linii sieci elektrycznej oraz do ogólnej pielęgnacji drzew (najczęściej w parkach i przy jezdniach o dużym nasileniu ruchu). Odpowiednie podcinanie gałęzi jest kluczowe dla bezpieczeństwa oraz estetyki. Jeśli chodzi o ogrodnictwo, to również stosuje się podnośniki przy zbiorach owoców z wysokich drzew.

Kolejnym zastosowaniem jest czyszczenie elewacji i mycie okien. Jak wiadomo, korzystanie z drabin lub rusztowań jest bardzo czasochłonne, wymaga sporych umiejętności i ciągłego składania oraz przestawiania. Zdarza się, że rozstawienie rusztowania obok budynku nie jest możliwe, a prace z drabiny są zbyt niebezpieczne, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie podnośnika koszowego.

Zwyżki doskonale sprawdzają się również w usługach takich jak:

  • prace porządkowe,
  • mycie, malowanie, montaż pokryć dachowych i rynien(prace blacharsko-dekarskie),
  • usuwanie śniegu z dachów czy trudno dostępnych miejsc,
  • montaż różnych elementów, dekoracji,
  • montaż systemów monitoringu, różnych anten, uchwytów,
  • konserwacja elementów np. latarni,
  • montaż i kompleksowe konserwacje ekranów wygłuszających,
  • ratowanie zwierząt i wiele innych.

Bez odpowiednich zwyżek byłoby bardzo kłopotliwe i czasochłonne wykonywanie tych prac. Warto rozważyć wynajem odpowiedniego sprzętu wraz z wyszkolonym i doświadczonym operatorem, który skutecznie i bezpiecznie zrealizuje zlecenie.

 

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: Lewandowska Dźwigi

Polecamy Ci również

Zobacz także