Pokrycia dachowe - nowoczesne rozwiązania

Współczesne budownictwo wymaga od producentów wdrażania szybkich i solidnych rozwiązań, pozwalających sprawnie i efektywnie wykonać dany obiekt. Również nadal niezwykle istotnym elementem jest aspekt ekonomiczny zarówno w fazie budowy jak i później w trakcie użytkowania budynku.

W dzisiejszych czasach na całościowy koszt budowy ma wpływ ogromna ilość czynników, przez co możliwość obniżenia któregokolwiek z nich jest często istotnym argumentem przemawiającym do inwestora, decydującym o wyborze danej technologii czy też materiałów. Dziś liczy się nie tylko funkcjonalność i trwałość obiektu, ale także ekologiczność wykonania oraz coraz bardziej licząca się w zderzeniu z rosnącym problemem pozyskiwania taniej energii i ochrony środowiska - ekologiczność jego użytkowania.

Również w przypadku budowy dachów kluczowym punktem pozwalającym nam na obniżenie kosztów budowy jest zastosowanie odpowiedniej technologii oraz materiałów spełniających oczekiwania użytkownika jak i wymagania prawne. Przy współczesnej „presji czasu” oraz dużych problemach na rynku pracy w branży budowlanej, istotny jest łatwy i mało czasochłonny montaż materiałów, pozwalający na ekonomizację godzin pracy na budowie.

Odpowiedzią na te wymagania są na pewno dachowe płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej. 

płyta dachowa TRIMO SNV      płyta dachowa ECOSOLAR PV

TRIMOTERM SNV - Druga generacja DACHOWYCH płyt warstwowych
Dachowe płyty warstwowe SNV składają się z zewnętrznej i wewnętrznej okładziny wykonanej z ocynkowanej blachy oraz z rdzenia wykonanego z wełny mineralnej o różnej grubości. Profil zewnętrzny blachy ma kształt trapezu a profil wewnętrzny jest standardowym profilem schodkowym, profilem V lub profilem gładkim. Szerokość paneli dachowych to 1000 mm a ich grubość dostępna jest w przedziale od 60 do 200mm. Zastosowanie dodatkowych wzdłużnych uszczelnień pozwala wykonać pokrycia dachowe o spadku minimalnym nawet 3°. Szczególną zaletą dachowych płyt warstwowych TRIMO jest szybki i stosunkowo łatwy ich montaż.


TRIMOTERM SNV

profile płyty dostępne profile

TRIMO ECOSOLAR PV – płyty dachowe z baterią słoneczną
Wchodzące w 2008 roku do oferty TRIMO panele dachowe z baterią słoneczną są wynikiem  innowacyjnego spojrzenia firmy TRIMO na rozwój nowoczesnych technologii w budownictwie a także dążeniem spółki do dalszego jej rozwoju,  uwzględniającym również istotną dla nas wszystkich ochronę środowiska. W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie tanich i ekologicznych źródeł energii, firma TRIMO wyszła naprzeciw swoim klientom, oferując im nowoczesne, zintegrowane rozwiązanie, składające się z dachowych płyt warstwowych oraz lekkich i elastycznych modułów fotowoltaicznych. Fotowoltaiczne ogniwa to technologia, która zamienia promienie słoneczne na energię elektryczną. Płyty TRIMO ECOSOLAR PV mogą być stosowane zarówno do budynków o przeznaczeniu komercyjnym, przemysłowym czy rekreacyjnym. Firma nasza dysponuje również specjalnym oprogramowaniem oraz dokumentacją projektową, niezbędną do przyłączenia stworzonej, własnej elektrowni słonecznej do publicznej sieci elektrycznej.

Budowa płyty warstwowej ECOSOLAR PV SNV – 3L

Panel ECOSOLAR PV, składa się z dachowej płyty warstwowej SNV – 3L, którego zewnętrzna warstwa pokryta jest cienką warstwą modułu fotowoltaicznego. Moduły te umieszczone są pomiędzy zewnętrznymi trapezoidowymi profilami płyty.

budowa płyty warstwowej

Połączone ze sobą moduły fotowoltaiczne tworzą słoneczną elektrownię elektryczną , którą można podłączyć do publicznej sieci elektrycznej. Jako że prąd elektryczny generowany przez własną słoneczną elektrownię jest źródłem taniej energii, pozwala on na duże oszczędności oraz szybki zwrot z inwestycji.

Zalety systemu TRIMO ECOSOLAR – PV

 • EKOLOGICZNE
  • zmniejszona emisja dwutlenku węgla do atmosfery,
  • generowanie energii przyjaznej dla środowiska.
 • ENERGETYCZNE
  • duża efektywność energii zarówno w słoneczny jak i pochmurny dzień,
  • bardzo duża efektywność w wyższych temperaturach powietrza,
  • niska wrażliwość na warunki częściowego zaciemnienia,
  • płyty można montować w przypadku nieoptymalnych nachyleń i orientacji dachu.
 • EKONOMICZNE
  • pozyskiwanie taniego źródła energii, umożliwiającej szybki zwrot z poniesionych inwestycji,
  • niezależność od tradycyjnych źródeł energii elektrycznej,
  • wyższa wartość na rynku nieruchomości budynku posiadającego własną elektrownię słoneczną,
  • możliwość wytworzenie energii elektrycznej w regionach bez dostępu do tradycyjnej, publicznej sieci elektrycznej,
  • długotrwałość systemu
  • wsparcie techniczne Trimo Polska Sp. z o.o.
 • ARCHITEKTONICZNE
  • zintegrowane rozwiązanie, bez dodatkowych elementów „psujących” estetykę dachu,
  • nie wymaga dodatkowych wzmocnień konstrukcji dachu (niewielki ciężar płyt, niewymagający dodatkowej ingerencji w powierzchnię dachu),
  • przeznaczone zarówno dla komercyjnych, przemysłowych, rekreacyjnych jak i innych typów budynków.

Wraz z systemem płyt dachowych ECOSOLAR PV, firma TRIMO dostarcza kompletne rozwiązania słonecznej elektrowni elektrycznej, dostosowanej każdorazowo dla danego projektu. Nasz serwis zawiera dostawę pełnej dokumentacji elektrycznej, połączeń do sieci publicznej oraz elektrycznych pomiarów. Cały system wsparty jest gwarancją udzielaną przez firmę TRIMO.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Trimo Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także