Pomagamy uczniom

Coraz większego rozpędu nabiera akcja pomocy szkołom budowlanym i elektrycznym. Przyłączają się do nas nie tylko znane firmy branży budowlanej i instalacyjnej, ale też stowarzyszenia i firmy innych branż. Przekazywane przez nie materiały dydaktyczne staną się wyposażeniem szkolnych pracowni technicznych.

 

Wszystkim znana jest opłakana sytuacja materialna szkolnictwa. Szczególnie boleśnie niedostatki finansowe odczuwają szkoły techniczne, w tym budowlane. Rządowe i gminne działania na polu edukacji z powodu niewystarczającego budżetu pozwalają co najwyżej na wyposażenie pracowni technicznych w przestarzałe lub zużyte pomoce naukowe. Znaczna część szkół budowlanych takich pracowni po prostu nie ma.Inicjatywa Internetowych Serwisów Budowlanych spotkała się z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem firm, które obok pomocy naukowych przekazują na cele akcji odzież, kalendarze i artykuły piśmiennicze. Zebrane materiały zostaną przekazane szkołom, które zwróciły się o pomoc. Dzięki takiemu wsparciu w wielu z nich będzie można utworzyć pracownie techniczne lub wzbogacić je o niezbędne materiały dydaktyczne.

Trwająca akcja jest pierwszym z planowanego cyklu przedsięwzięć, których celem jest szeroko rozumiana pomoc uczniom szkół technicznych.  Na stronach serwisów e-dach.pl, e-izolacje.pl oraz e-instalacje.pl można będzie przeczytać najnowsze informacje o przebiegu akcji, a także dowiedzieć się, które firmy wspierają szkoły.

Podziękowania

Serdeczne dziękujemy tym firmom, które przyłączyły się do nas, przekazując materiały dla uczniów. Współpracują z nami (wymieniamy w kolejności alfabetycznej):

  • DASL Systems: programy do projektowania instalacji elektrycznych w wersji dla szkół;
  • Feniks: czapki, koszulki, miarki, ołówki;
  • Isover: zestawy materiałów firmowych, koszulki, kalendarz, długopisy;
  • JPR System: kalendarze;
  • Kami-Dachy: miarki; materiały edukacyjne;
  • Kinley & Wendl: czapki, kubki;
  • MC-Bauchemie: długopisy, miarki, ołówki tradycyjne i automatyczne, nożyki;
  • MTM System: programy do kosztorysowania w budownictwie;
  • Stowarzyszenie Producentów Styropianu: materiały edukacyjne;
  • Styropmin: materiały edukacyjne.

Do pierwszych szkół (w Bartoszycach, Bolesławcu, Lęborku, Kętrzynie, Krośnie, Tychach i Wyszkowie) oraz do dwudziestu szkół elektrycznych na terenie całego kraju zostały już wysłane paczki.

Uczestnicy akcji pomocy szkołom:

Pomagamy uczniom - zdjęcie 1 Pomagamy uczniom - zdjęcie 2 Pomagamy uczniom - zdjęcie 3

Pomagamy uczniom - zdjęcie 4 Pomagamy uczniom - zdjęcie 5 Pomagamy uczniom - zdjęcie 6

Pomagamy uczniom - zdjęcie 7 Pomagamy uczniom - zdjęcie 8 Pomagamy uczniom - zdjęcie 9

Pomagamy uczniom - zdjęcie 10

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także