Prawie 110 milionów złotych na nową linię produkcyjną

W czerwcu tego roku Isover Polska rozpoczęła  wytwarzanie wełny szklanej na nowej linii produkcyjnej. Dzięki inwestycji, która pochłonęła prawie 110 milionów złotych, moce produkcyjne zakładu zostały znacznie zwiększone.

otwarcie nowej linii produkcyjnejW czerwcu 1999 roku w Gliwicach, uruchomiono pierwszą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie linię do produkcji wełny szklanej. Zastosowana technologia pozwoliła na wyprodukowanie niezwykle sprężystego i trwałego produktu, o doskonałych parametrach izolacyjnych.

Dynamiczny rozwój rynku budowlanego w Polsce i ciągle rosnące potrzeby w zakresie termorenowacji istniejących budynków wpłynęły na przyspieszenie decyzji o dalszej rozbudowie zakładu. Nowa linia wełny szklanej pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Gliwicach o 50%.

- Popularność naszych produktów jest tak duża, że zdecydowaliśmy się na postawienie nowej linii produkcyjnej. Wciąż rosnąca świadomość Polaków na temat energooszczędności i ochrony środowiska naturalnego pozwala nam przewidywać, że zapotrzebowanie na naszą wełnę będzie stale rosnąć. Chcemy być na to gotowi, stąd ta nowa inwestycja – powiedział Nicolas Suret, Dyrektor Generalny Saint-Gobain Construction Products Polska.

- Niemniej ważny jest dla nas aspekt ekologiczny. Stosowanie wełny mineralnej Isover przyczynia się do ochrony środowiska. Już w momencie powstawania naszych produktów dbamy o ekologiczny proces ich tworzenia. W styczniu 2007 roku, jako pierwsza firma w Polsce, otrzymaliśmy Certyfikaty Środowiskowe ITB potwierdzające, że produkowana przez nas wełna w całym cyklu życia jednoznacznie pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. – dodał Nicolas Suret.

Inwestycja w nową linię produkcyjną umocni Isover na pozycji lidera na rynku materiałów izolacyjnych w Polsce.

ISOVER Polska  z siedzibą w Gliwicach, wchodzi w skład międzynarodowej Grupy SAINT-GOBAIN. Ponad 206 000 pracowników Saint-Gobain codziennie przetwarza surowce w zaawansowane technologicznie produkty do zastosowań w codziennym życiu oraz opracowuje i rozwija materiały przyszłości. Grupa Saint-Gobain zrzesza ponad 1300 firm prowadzących działalność w ponad 50 krajach świata.

Marka ISOVER na polskim rynku działa od 1993 r. Początkowo poprzez biuro handlowe w 1996 r. zdecydowano się na zakup zakładu produkującego izolacje z wełny skalnej w Gliwicach. W ciągu minionych 10 lat firma zainwestowała w Polsce ponad 350 milionów złotych.

Od 1 kwietnia 2008 roku, Saint-Gobain Isover Polska połączyła się z firmą Rigips Polska – Stawiany, tworząc spółkę Saint-Gobain Construction Products Polska. Obie marki wchodzące w jej skład zachowały rozłączność i niezależność rynkową. Saint-Gobain Construction Products Polska, zatrudnia  585 pracowników.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Saint-Gobain Construction Products Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także