Produkty cleanAir - ulga w alergii

0
Produkty cleanAir - ulga w alergii

Pyłki i zarodniki roślin to jedne z najczęstszych czynników powodujących objawy alergii. Szczególnie uciążliwa reakcja na alergeny to kichanie i katar, zaczerwienienie i łzawienie oczu, a także kaszel i problemy z oddychaniem.

Alergia wpływa niekorzystnie na samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Okres pylenia roślin trwa praktycznie przez cały rok kalendarzowy – od połowy lutego aż do końca października. Ze względu na coraz bardziej zanieczyszczone powietrze na wystąpienie objawów alergicznych narażony jest każdy z nas.

Okna pomocne w walce z alergenami i zanieczyszczeniami powietrza

Unikanie kontaktu z alergenami pyłków roślinnych jest bardzo trudne z uwagi na ich niewielkie rozmiary i powszechne występowanie. Można próbować ograniczać pobyt na zewnątrz podczas największej kumulacji stężeń, ale jak się okazuje w naszych domach, w których staramy się ukryć przed alergenami, wcale nie jest lepiej, gdyż powietrze w środku może być nawet do 5 razy bardziej zanieczyszczone od tego na zewnątrz.

Bardzo dobrym rozwiązaniem pomagającym w walce z alergią jest montaż na oknach produktów antyalergenowych i antysmogowych FAKRO cleanAir. Zastosowana w produktach specjalna membrana RESPILON AIR® jest nieprzepuszczalna dla drobinek aż 60-krotnie mniejszych od średnicy ludzkiego włosa, a więc stanowi skuteczną zaporę przed uprzykrzającymi życie alergenami, drobnoustrojami, a także owadami. Poza tym jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia.

System filtrujący cleanAir

W ofercie firmy FAKRO możemy znaleźć antyalergenowe markizy i ramki do okien pionowych z systemem filtrującym cleanAir.

– Wykorzystana w tych produktach unikalna membrana RESPILON AIR® zbudowana jest z warstwowo ułożonego nanowłókna tworzącego gęstą, wytrzymałą sieć, która skutecznie zatrzymuje pyłki i zarodniki roślin, a także bakterie i grzyby oraz zanieczyszczenia powodowane przez kurz czy spaliny. Pozwala na wietrzenie pomieszczeń, bez obawy, że do wnętrza przedostaną się niebezpieczne alergeny. Może również pełnić rolę moskitiery zabezpieczającej przed uciążliwymi „skrzydlatymi gośćmi” - mówi Wojciech Chronowski, Menedżer Produktu w firmie FAKRO. Ponadto produkty cleanAir skutecznie chronią przed przegrzaniem wnętrza w czasie upałów. Co więcej jesienią i zimą docenimy kolejną zaletę tych produktów. W czasie pojawienia się smogu markiza czy ramka cleanAir bardzo dobrze chronią wnętrza przed zabójczym smogiem. Możemy bez obaw otworzyć okno i poczuć czyste powietrze bez trujących pyłów PM 2,5 i PM 10 – dodaje.

Membranę łatwo utrzymać w czystości – wystarczy umyć ją wodą z mydłem i pozostawić materiał do wyschnięcia. Markiza lub ramka cleanAir to idealne rozwiązania do pokoi dziecięcych i sypialni oraz dla wszystkich tych, którzy świadomie pragną chronić zdrowie swoje i swoich najbliższych przed szkodliwymi substancjami znajdującymi się w zanieczyszczonym powietrzu.

Życie z alergią nie należy do najłatwiejszych, ale możemy świadomie wpływać na jego jakość ograniczając ilość alergenów w domu. W ten sposób poprawiamy nie tylko powietrze, którym oddychamy, ale także własne samopoczucie.

Produkty cleanAir - ulga w alergii - zdjęcie 2

Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także