Profesjonalne piły dla dekarzy

Profesjonalne piły dla dekarzy

Piły japońskie firmy Silky produkowane są od ponad 70 lat. Na rodzimym rynku stanowią pozycję numer jeden w swoim segmencie. Narzędzia są cenione szczególnie przez dekarzy, ale nie tylko.

piła dla dekarzypiła do cięcia drewna

Piły Silky są powszechnie używane w takich krajach, jak: Kanada, USA, Skandynawia, Niemcy oraz Austria, gdzie popularne są zakłady rzemieślnicze i tradycyjnie wykorzystuje się w nich drewno.  
Narzędzia te swoje uznanie zdobyły dzięki bardzo wysokiej jakości, jak również niezawodności
i trwałości. Brzeszczoty wykonane są z wysokowęglowej stali SK-4, a ich kształt precyzyjnie wycinany jest laserem. Powierzchnia piły jest chromowana, co zabezpiecza ją przed rdzewieniem
i szkodliwym działaniem żywicy w drzewie.
Głównynarzędzia ręcznem atutem pił są zęby – szlifowane w czterech płaszczyznach, indukcyjnie hartowane – utwardzane są jedynie brzegi zębów, zaś pozostała ich część pozostaje miękka, co chroni zęby przed ewentualnym wyłamaniem podczas pracy. Dodatkowo powierzchnia przy ostrzu jest szlifowana w kształcie klepsydry, dzięki czemu nie ma możliwości blokowania się piły podczas cięcia. Co ważne, zęby nie wystają poza obręb narzędzia, jak w przypadku pił tradycyjnych. Zdecydowanie zmniejsza to opór podczas cięcia, a włókna drewna nie są szarpane. Wszystkie modele pił mają wymienne ostrza.
Piły wyposażone są w ergonomiczną rękojeść wykonaną
z elastomeru. Tworzywo to zapobiega wymykaniu się piły z ręki oraz zapewnia wygodną, lekką i pewną pracę. Przecinane powierzchnie są więc idealnie gładkie. Cięcie wykonuje się przyciągając ostrze do siebie, a nie odpychaniem piły. Używanie siły podczas piłowania nie jest potrzebne.

Firma Silky produkuje 4 podstawowe linie pił: dekarskie, meblarskie, ogrodnicze oraz modelarskie. Narzędzia różnią się długością i wielkością zębów oraz ich rozmieszczeniem – gęstością. Dla branży dekarskiej polecane są następujące grupy modeli:

  • Gomboy - piła ta dostępna jest w trzech wielkościach uzębienia, występuje także w wersji składanej, dostarczana z kaburą i mocowaniem do paska.
  • BigBoy - profesjonalna piła składana, pozwalająca na błyskawiczne tempo cięcia, pozostawia idealnie gładką powierzchnię materiału.
  • Oyakata - składana piła z brzeszczotem długości 270 mm, łukowaty kształt pozwala na dużą prędkość cięcia, dostępna w wersji o średnim i drobnym uzębieniu, doskonała do cięcia melaminy i twardego drewna, rękojeść z aluminium pokryta elastomerem.
  • piła uniwersalna Pocket Boy - poręczna, kompaktowa piła oferowana w etui z możliwością przymocowania do paska, dwie pozycje blokady ostrza, rękojeść z aluminium pokryta elastomerem.

piła ręczna
piła ręczna z zółtymi akcentami
piła ręczna z niebieskimi akcentami
piła ręczna
piła z czerwoną rączką
etui na piłę
piła do drewna
kolor rączki piły do drewna
piła z niebieską rączką
piła dla dekarzy
piła ręczna
piła ręczna
piła dla dekarzy
piła do drewna
narzędzia dla dekarzy
piła z niebieską rączką
piła składana
Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: INTERAS - Andrzej Snarski

Polecamy Ci również

Zobacz także