Profesjonalne wyrzynarki

0
Profesjonalne wyrzynarki

Nowe wyrzynarki firmy Bosch charakteryzują się wyjątkową precyzją pracy dzięki zastosowanej w nich nowej wersji systemu Precision Control.

1000 Tools, 1000 TestersFirma Bosch jest organizatorem europejskiej akcji testowania narzędzi profesjonalnych o nazwie „1000 testerów – 1000 narzędzi".  W ramach tegorocznego projektu użytkownicy profesjonalni z całej Europy mieli możliwość przetestowania elektronarzędzi do różnych zastosowań i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na ich temat z profesjonalistami z innych krajów. Więcej informacji na temat programu wraz z raportami z testów, które zostały przygotowanie przez testerów można znaleźć na stronie internetowej www.1000tools1000testers.com. W tym roku polscy użytkownicy elektronarzędzi przetestowali między innymi wyrzynarki firmy Bosch zaprezentowane poniżej.

profesjonalne wyrzynarkiJest on oparty na podwójnej rolce prowadzącej
i wraz ze stabilnym mocowaniem brzeszczotu stanowi pozbawiony luzów mechanizm gwarantujący niezwykłą dokładność cięcia
w długim okresie użytkowania wyrzynarki. Zainstalowane w obu modelach oświetlenie LED wraz z wydajnym nadmuchem pozwala utrzymać dobrą widoczność linii cięcia. Dodatkowo, urządzenia wyposażone są w system beznarzędziowej wymiany osprzętu SDS z funkcją wyrzutu. Produkty są dostępne w sprzedaży od września 2011. Podwójna rolka prowadząca brzeszczot oraz ulepszony i pozbawiony luzów system ich mocowania to najważniejsze zalety nowych wyrzynarek GST 140 CE/BCE Professional firmy Bosch, które umożliwiają wykonywanie niezwykle precyzyjnych cięć. Chwianie się i wyginanie brzeszczotu – zwłaszcza w przypadku cięć krzywoliniowych - zostaje zminimalizowane,  gwarantując maksimum precyzji. Użytkownicy mają do wyboru model z rękojeścią prostą (CE) oraz z rękojeścią zamkniętą (BCE).

Komfort w użytkowaniu i wydajność

Nowe wyrzynarki firmy Bosch są o 20% mniejsze i lżejsze od poprzednich modeli. Zmniejszony obwód rękojeści oraz obniżenie środka ciężkości przekłada się na wyjątkowo łatwe i komfortowe prowadzenie sprzętu podczas pracy. Wykonywaniu dokładnych cięć sprzyja także niski poziom drgań, wynoszący zaledwie 6,0 m/s² (pomiar zgodny z nową procedurą EPTA). Dzięki silnikom
o mocy 720 W obydwa urządzenia są najmocniejszymi wyrzynarkami w swojej klasie cenowej.
System Constant Electronic zapewnia natomiast utrzymywanie stałej, niezależnej od obciążenia prędkości obrotowej i równomierne tempo pracy. Możliwy jest także wstępny wybór prędkości obrotowej, w zależności od wymagań obrabianego materiału.

Praca w drewnie

Głębokość cięcia w drewnie wykonanego przy użyciu nowych wyrzynarek firmy Bosch wynosi
140 mm. Wyjątkowo dokładne cięcia w drewnie, niemal całkowicie pozbawione „wyszczerbień”, są możliwe przy zastosowaniu dodatkowego osprzętu w postaci prowadnicy oraz brzeszczotów „Extra Clean for Wood”.

elektronarzędzia dla profesjonalistówInnowacyjne rozwiązania

Stopa wyrzynarki, wykonana z wytrzymałego magnezu, jest zaopatrzona w okładzinę
z tworzywa sztucznego, która gwarantuje optymalny przesuw i jednocześnie chroni delikatne powierzchnie. Obrotowa rura systemu odsysania pyłu zapobiega ocieraniu się węża odkurzacza, również chroniąc powierzchnię i krawędzie obrabianych elementów jednocześnie dając użytkownikowi swobodę ruchu. Do innych atutów nowych wyrzynarek firmy Bosch zaliczyć można: funkcję nadmuchu, oddzielnie włączane oświetlenie LED, które zapewnia dobrą widoczność linii cięcia, a także to, że kąt ustawienia podstawy można regulować bez stosowania dodatkowych narzędzi. Popularne kąty cięcia (22,5 oraz 45 stopni) są zaznaczone zapadkami, dzięki czemu ich ustawianie staje się jeszcze łatwiejsze.

Osprzęt

System SDS z automatycznym wyrzutem brzeszczotu umożliwia łatwą wymianę osprzętu. Bosch jest największym na świecie producentem brzeszczotów do wyrzynarek, więc osprzęt można precyzyjnie dobrać do rodzaju wykonywanej aplikacji. Wśród osprzętu dodatkowego należy wymienić nowoczesny systemem szyn prowadzących, adapter do prowadnic zintegrowany z prowadnicą równoległą i cyrklem do cięć okrężnych oraz opakowanie w walizce systemowej L-BOXX ułatwiającej przechowywanie i transport. Ponadto urządzenia są kompatybilne ze wszystkimi odkurzaczami Bosch.

Sugerowana cena detaliczna brutto wyrzynarek w dwóch wariantach (wrzesień 2011):
- 1290,27 zł - w walizce systemowej L-BOXX z trzema brzeszczotami, osłoną przeciwodpryskową, zestawem do odsysania pyłu oraz stalową stopą do obróbki metalu

Dane techniczne

GST 140 CE Professional

GST 140 BCE Professional

Wersja rękojeści prosta zamknięta
Moc nominalna 720 W 720 W
Prędkość skokowa bez obciążania 800 – 3100 min-1 500 – 3100 min-1
Wysokość skoku 26 mm 26 mm
Głębokość cięcia w drewnie 140 mm 140 mm
Głębokość cięcia w aluminium 20 mm 20 mm
Głębokość cięcia w stali zwykłej 10 mm 10 mm
Ciężar 2,2 kg 2,3 kg
Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także