Przejście dachowe dla systemów solarnych

Do najpopularniejszych metod oszczędzania energii, a zatem także dbania o środowisko naturalne i zasoby paliw kopalnych należy stosowanie izolacji oraz wykorzystywanie energii odnawialnych do ogrzewania i elektryczności.

W ostatnich latach zaobserwowano znaczny wzrost rynku solarów cieplnych i systemów fotowoltaicznych. Przy zastosowaniach w budownictwie jedno- i wielorodzinnym systemy te przeważnie montowane są na dachu. W wyniku tego potrzebne było stworzenie rozwiązania łączącego te systemy z pokryciem dachu.

Braas, jako ekspert w dziedzinie kompletnych systemów dachowych, wprowadził do swojej oferty takie profesjonalne rozwiązanie – pięcioelementowy zestaw, który jest uniwersalnym przejściem dachowym m.in. dla systemów solarnych. Składa się z łącznika przejściowego i kopuły z otworem (wykonane z PVC) oraz nasadki (wykonana z EPDM). Nasadka ta pozwala na przeprowadzenie rur i przewodów w szerokim zakresie średnic od 10 do 70 mm. Kolejnym elementem jest kołnierz uszczelniający membranę dachową dla zakresu średnic 50-70 mm, który można zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz membrany. Przejście dachowe dla systemów solarnych Braas bazuje na dachówce uniwersalnej. Dzięki tej uniwersalności, możliwe jest zastosowanie przejścia dachowego praktycznie na każdym dachu stromym, pokrytym dachówkami z oferty marek Braas i RuppCeramika, także karpiówką.

Przejście dachowe dla systemów solarnych - zdjęcie 1Przejście dachowe dla systemów solarnych - zdjęcie 2

W skład zestawu wchodzą: uniwersalna dachówka przelotowa z wyciętym otworem, łącznik przejściowy z PVC, nasadka z EPDM, instrukcja montażu i kołnierz uszczelniający membranę.

Kolory: czerwony, brązowy i antracytowy.

Montaż przejścia dachowego dla systemów solarnych

Przejście dachowe dla systemów solarnych - zdjęcie 3Przejście dachowe dla systemów solarnych - zdjęcie 4
Załóż nasadkę na łącznik przejściowy                   A) Załóż kopułę z otworem na dachówkę przelotową
B) Załóż łącznik przejściowy na kopułę z otworem

Przejście dachowe dla systemów solarnych - zdjęcie 5

Przejście dachowe dla systemów solarnych - zdjęcie 6Przejście dachowe dla systemów solarnych - zdjęcie 7Jeśli to konieczne odetnij kołnierz do odpowiedniej średnicy
Oceń artykuł
3,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Monier

Polecamy Ci również

Zobacz także