Przełomowe inwestycje VELUX w Polsce

0
Przełomowe inwestycje VELUX w Polsce

Światowy lider produkcji okien dachowych planuje zainwestować w Polsce ponad 190 milionów złotych w 2012 roku w związku z wprowadzeniem na rynek nowej generacji okien dachowych. Inwestycja obejmie modernizację całego procesu produkcyjnego i jest największą inwestycją VELUX od momentu rozpoczęcia produkcji okien w Gnieźnie.

fabryka Velux

Ponad 190 milionów złotych na inwestycje planowane w fabrykach VELUX w Gnieźnie oraz Namysłowie przeznaczone będą na unowocześnienie linii produkcyjnych oraz zwiększenie powierzchni produkcyjnej o około 11 tysięcy m². Nowa generacja okien do poddaszy VELUX, wymaga przestrojenia oraz wymiany maszyn na bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Proces inwestycyjny już się rozpoczął i potrwa do jesieni. Ta inwestycja firmy VELUX
w Polsce to ważny krok w procesie rozwoju firmy. Dzięki nowej generacji okien połaciowych, firma jeszcze lepiej będzie spełniać potrzeby klientów.
W 2011 roku obroty spółki NB Polska Sp. z o.o. (podmiotu prawnego fabryki VELUX w Gnieźnie oraz Namysłowie) wyniosły blisko 608 milionów złotych, co oznacza wzrost o 6,5% w porównaniu do ubiegłego roku. Wynik ten osiągnięto za sprawą rosnącego popytu w segmencie okien połaciowych na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce.

produkcja okienRównież VELUX Polska Sp. z o.o., spółka handlowa VELUX w Polsce odnotowała wyższe obroty tj. 108 milionów złotych, co stanowi 5,9% wzrost względem ubiegłego roku. Ten wynik jest efektem wzrostu popularności okien VELUX oraz rosnącego zainteresowania Polaków zakupem  przystępnych cenowo i wysokiej jakości akcesoriów do okien połaciowych pozwalających oszczędzać energię, takich jak rolety zewnętrzne, wewnętrzne czy panele słoneczne. W obydwu spółkach produkcyjnych oraz spółce handlowej na koniec roku 2011 zatrudnionych było prawie 1450 osób. Był to nieznaczny wzrost zatrudnienia o 1,4 % w porównaniu do roku 2010. Nowa generacja okien VELUX ustanawia nowe standardy w zakresie wydajności energetycznej okien połaciowych oraz wygody ich użytkowania. Wprowadzenie nowej generacji okien połaciowych VELUX w Polsce jest planowane w 2013 roku.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: VELUX Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także