Rathscheck - łupek na Budmie

Na targach Budma można było spotkać firmy oferujące nietypowe, coraz popularniejsze pokrycia dachowe. Na stoisku nr 9 w pawilonie 6 można było obejrzeć propozycje firmy Rathscheck - niemieckiego producenta pokryć dachowych i elewacji z łupka.

Rathscheck - łupek na Budmie - zdjęcie 1

Dach z łupka - inwestycja dla pokoleń. Pod takim hasłem Rathscheck przedstawił ekspozycję łupka - naturalnego materiału popularnego w Europie Zachodniej i Środkowej oraz USA.

Łupek na świecie i w Polsce

Dachy kryte łupkiem są wyjątkowo trwałe i spełniają najwyższe wymagania estetyczne. Najstarszy istniejący dach łupkowy ma już ponad 300 lat.W dobie mody na ekologię i powrót do natury, coraz więcej inwestorów interesuje się łupkiem. Uznawany jest za materiał zdrowy, trwały, o naturalnym wyglądzie. W zależności od składu mineralnego łupka i historii powstania tego kamienia osadowego, wykrystalizowały się łupki niebiesko-szare, a także łupki o różnych odcieniach czerwieni i zieleni. Skały łupkowe spotyka się na całym świecie, np. w Hiszpanii, Niemczech, Anglii i Kanadzie. Firma Ratscheck jest dostawcą opatentowanego, cenionego łupka mozelskiego.
Rathscheck rozwija działalność także w Polsce (od kwietnia 2005 firma ma swojego przedstawiciela i doradcę technicznego w Polsce). Od 1 lipca Rathscheck jest członkiem wspierającym Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Jedną z form działalności firmy są szkolenia dla dekarzy.

Łupek na Budmie 2006

Na stoisku firmy były dostępne zupełnie "świeże" publikacje przygotowane specjalnie dla dekarza łupkowego. Publikacje zawierają wszystkie dane techniczne i wskazówki dotyczące prac dekarskich. Można było również obejrzeć ciekawe prezentacje. Dekarze pokazali sposoby obróbki i układania łupka. Na stoisku przez cały czas trwania Targów, pracownicy firmy wprowadzali wszystkich zainteresowanych w tematykę łupka i wykonanych z niego dachów.

Rathscheck - łupek na Budmie - zdjęcie 2Rathscheck - łupek na Budmie - zdjęcie 3

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Zdjęcia: Rathscheck, Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także