Reklamacja dachówki

Reklamacja dachówki
Dachówka jak każdy produkt podlega reklamacji.

Kupno dachówek to poważny zakup na lata, który wiąże się też z dużym wydatkiem. Dlatego warto dobrze go przemyśleć oraz zapoznać się z zasadami ewentualnej reklamacji. Dachówka bowiem, tak jak każdy inny produkt, podlega reklamacji.

Wybierając dachówkę warto zapoznać się z zasadami reklamacji ustalonymi przez poszczególnego producenta i zwrócić uwagę, czy daje on gwarancję na mrozoodporność. Oczywiście wybierając produkt renomowanej firmy nie tylko minimalizujemy ryzyko, że zakupione dachówki ulegną zniszczeniu, ale również dostajemy zabezpieczenie, że w sytuacji, gdy do czegoś takiego dojdzie, będziemy mogli je bez problemu wymienić. Co w trakcie trwania remontu lub budowy jest niezwykle istotne.

– Dachówkę możemy reklamować np. w sytuacji, kiedy jej krzywizna przekracza dopuszczalne normy. Pamiętać jednak należy, że jeśli na całym dachu znajduje się np. dwadzieścia krzywych dachówek to nie są one miarą dla całego dachu. Przy zgłaszaniu reklamacji na cały dach pobiera się z dachu losowo pewną ilość dachówek do badań. Może się okazać, że pobrane będą tylko proste dachówki i reklamacja zostanie odrzucona. W takich sytuacjach warto poprosić dostawcę o wymianę tylko tych krzywych – radzi SuperDekarz, Andrzej Bylski właściciel firmy Usługi Ogólnobudowlane w Koszalinie.

Zobacz: Dach kryty dachówkami - trudne elementy

Warto też pamiętać, że reklamacji podlegają również uszkodzenia powstałe w czasie transportu. Tu jednak warunkiem jej uznania jest zgłoszenie tego faktu jeszcze przed rozpakowaniem dachówek z palet.

Jednak niestety często zdarza się, że usterki na dachu wynikają nie tyle z wadliwego produktu jak ze złego wykonawstwa. Dlatego ze szczególną starannością należy wybierać ekipę dekarską, by mieć pewność, że zakupione materiały zostaną dobrze wykorzystane.

Oceń artykuł
3,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Braas

Polecamy Ci również

Zobacz także