Relacja z III edycji IFD FAKRO SKI CUP

Relacja z III edycji IFD FAKRO SKI CUP

Czesi, Słowacy i Szwajcarzy to najlepsi zawodnicy III Narciarskich Mistrzostw Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup organizowanych przez firmę FAKRO, wicelidera światowego rynku okien dachowych. O wygraną walczyło ponad sześćdziesięciu uprawiających narciarstwo dekarzy z dziewięciu krajów Europy.

zawody narciarskieIFD FAKRO SKI CUP

W tegorocznych zawodach oprócz Polaków, Szwajcarów Czechów i Słowaków swoje drużyny wystawili Rosjanie, Słoweńcy, Belgowie, Węgrzy i Rumuni. Narciarskie Mistrzostwach Świata Dekarzy to to okazja do spotkania się z przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD, która patronuje mistrzostwom. Spotkanie stanowi  forum dyskusji i wymiany doświadczeń fachowców związanych ze światową branżą dekarską. Zarówno mistrzostwa jak i konferencja to już tradycja, która wpisała się w kalendarz międzynarodowych wydarzeń dekarskich. Jest to świetna okazja do integracji europejskiego środowiska dekarskiego. Spotkanie sprzyja nie tylko zawiązywaniu międzynarodowych przyjaźni ale przede wszystkim  planowaniu wspólnych przedsięwzięć.

spotkanie dekarzy na IFD FAKRO SKI CUP

Niektórzy uczestnicy mistrzostw w Polsce gościli po raz pierwszy. Byli nie tylko pod urokiem walorów krajobrazowych Sądecczyzny, ale także poziomu narciarskiej oferty.  Zagraniczni uczestnicy zachwycali się pięknem krajobrazu i urokiem polskich gór.

uczestnicy zawodówdekarze z zagranicy

Oprócz atrakcji narciarskich Fakro zorganizowało zabawę śnieżnych skuterach, quadach i skki trikke czyli trzech nartach połączonych wiązaniami przestrzennymi. Niebanalne pomysły na zimowe sporty to zasługa hotelu Activa dysponującego świetnym rekreacyjnym zapleczem. Swój pobyt na Sądecczyźnie zagraniczni goście uznali za bardzo udany i ulegli urokowi Polski oraz serdeczności  gospodarzy imprezy. Kolejne, IV Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup już za rok. Oczywiście na stokach Jaworzyny. Bo dziś nikt już nie potrafi sobie wyobrazić, żeby narciarze - dekarze mogli spotkać się gdzie indziej.

Na szczegółową relację z Konferencji i Mistrzostw zapraszamy na stronę  www.skicup.fakro.com

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także