Rockwool Budowlaną Marką Roku 2007

Podczas tegorocznych targów BUDMA w Poznaniu Rockwool Polska otrzymał główną nagrodę w konkursie Budowlana Marka Roku 2007 w kategorii Wełna Mineralna i Skalna. Wyróżnienie za szczególne osiągnięcia marketingowe na rynku materiałów budowlanych przyznane zostało na podstawie ogólnopolskich badań przeprowadzonych wśród firm wykonawczych z całego kraju.

Budowlana Marka Roku 2007Zbudowanie silnej marki - szczególnie w sektorze budowlanym, gdzie panuje duża konkurencja - wymaga dużo czasu, zaangażowania i regularnych, konsekwentnych działań. Niezbędna jest długookresowa strategia rozwoju i jasno wyznaczone cele, a także otwarcie na potrzeby klienta i dostosowanie do jego oczekiwań.

Rockwool, od początku działalności, przykłada dużą wagę do tworzenia silnej marki w sektorze budowlanym. Firma buduje swój wizerunek nie tylko dzięki wysokiej jakości produktom izolacyjnym, ale także poprzez działania popularyzujące wiedzę na temat efektywności energetycznej budynków.

Regularnie realizujemy działania edukacyjne i szkoleniowe skierowane nie tylko do specjalistów sektora budowlanego, ale i  szerokiego ogółu społeczeństwa. Wśród nich niezwykle ważne są dla nas projekty takie jak: Akademia Oszczędzania Energii skierowana do firm wykonawczych oraz kampania społeczna pod hasłem „Szóste paliwo”. Jednym z działań w ramach kampanii było przygotowanie raportu „Polacy o oszczędzaniu energii”, który przedstawia stan wiedzy Polaków na temat energooszczędności zwłaszcza w budynkach - mówi Jacek Kieszkowski, Dyrektor Marketingu Rockwool Polska.

Takie działania pozwalają firmie Rockwool Polska rozwijać w społeczeństwie „modę na energooszczędność”, dzięki uświadamianiu korzyści, jakie niosą ze sobą efektowne energetyczne budynki.

Otrzymanie tego wyróżnienia to dla nas ogromny sukces. Doceniamy jego wartość szczególnie z uwagi na fakt, że oceny marek budowlanych dokonali przedstawiciele firm wykonawczych, które na co dzień korzystają z produktów i rozwiązań ze skalnej wełny Rockwool– dodaje Jacek Kieszkowski.

Budowlana Marka Roku to największe badanie popularności marek budowlanych w Polsce, prowadzone już od 7 lat przez ASM - Centrum Badań i Analiz z Kutna. W badaniu za 2007 rok udział wzięło łącznie 2050 respondentów reprezentujących firmy wykonawcze z całego kraju. Tym razem uhonorowane zostały te marki, które ankietowani wskazali jako najbardziej znane, o najwyższej jakości oraz najczęściej wybierane przez klientów w 2007 roku.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Rockwool Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także