Rolety do okien dachowych

Rolety do okien dachowych

VELUX, producent okien dachowych ma w swojej ofercie bogatą kolekcję akcesoriów do okien. Dekoracje okien dachowych to m.in.: rolety i żaluzje do montażu wewnętrznego na poddaszach, a także markizy i rolety rozwijane na zewnątrz okna.

dekoracje okien dachowychrolety okienne

Wszystkie akcesoria mogą być operowane manualnie lub sterowane elektrycznie za pomocą przycisków umieszczonych przy oknie lub też po prostu pilotem. Okna VELUX zostały wyposażone
w zaczepy, które ułatwiają samodzielny montaż wewnętrznych rolet i żaluzji do okien dachowych oraz zapewniają ich idealne dopasowanie.

roleta dekoracyjna na haczykiRolety dekoracyjne na haczyki (RHL) są najbardziej popularnym
i dostępnym cenowo rozwiązaniem. Wykonane z wysokiej jakości, półprzezroczystej tkaniny poliestrowo-bawełnianej, z powłoką ułatwiającą czyszczenie, odporną na promieniowanie słoneczne, gwarantują prywatność i przyciemnienie światła. Rolety zatrzymuje się na 3 poziomach, za pomocą haczyków dostarczanych w komplecie z roletą. Górny kaseton wykonany jest z aluminium w kolorze szarym o szerokości 5,4 cm. Rolety występują w 4 uniwersalnych kolorach.

roleta na prowadnicachRolety dekoracyjne na prowadnicach (RFL) idealnie nadają się do wszystkich pomieszczeń na poddaszu. Doskonale kontrolują ilość wpadającego do pomieszczenia światła, a także osłaniają okno przed widokiem z zewnątrz. Wykonane z wysokiej jakości półprzezroczystego poliestru, posiadają powłokę łatwą w czyszczeniu, odporną na blaknięcie i zabrudzenia. Efektywne i trwałe, zawsze dobrze prezentują się na oknach. Rolety można zatrzymać
w dowolnym miejscu na oknie. Wąskie prowadnice i dyskretna górna kaseta zapewniają większy dostęp światła do wnętrza pomieszczenia, kiedy roleta jest zwinięta do kasety. Występują w 33 kolorach.

roleta zaciemniającaRolety zaciemniające (DKL) gwarantują pełne zaciemnienie o dowolnej porze dnia. Idealne do sypialni, jak również pokoi dziecięcych, gdzie ważna jest kompletna kontrola nad światłem oraz komfort niczym nie zmąconego nocnego snu czy popołudniowej drzemki. Rolety wykonane są z trójwarstwowej tkaniny: od środka pomieszczenia 100% poliester, od strony zewnętrznej powłoka aluminiowa odbijająca ciepło, a pomiędzy warstwa odpowiedzialna za zaciemnienie. Dodatkowo poprawiają izolacyjności okna nawet o 1/3. Występują w 33 kolorach.

Rolety zaciemniające zaprojektowane przez Karima Rashida są niezwykle dekoracyjne i wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem. Grafic flower i Flexous są wzorami uzyskanymi techniką cyfrową. To hołd dla tradycyjnych, wełnianych tkanin. Powstały z połączenia różnych elementów zaczerpniętych z technik tkania i szycia. Nature i Sensual są świeżymi i jaskrawymi wzorami inspirowanymi przyrodą: liśćmi, deszczem czy śniegiem. Zjawiska natury obserwowane zwykle na zewnątrz, teraz mogą zagościć w naszych domach, zmieniając wnętrza w niecodzienny i iście artystyczny sposób. Nagrodzone za wzornictwo GOOD DESIGN™ Występują w 8 wzorach.

rolety zaciemniające

Rolety zaciemniająco-plisowane (DFD) są połączeniem dwóch rolet: zaciemniającej i plisowanej. Pozwalają uzyskać zaciemnienie i kontrolę nad światłem w połączeniu z efektem dekoracji wnętrza. Okno można zasłonić całkowicie roletą zaciemniającą,  podczas popołudniowej drzemki, a gdy potrzebujemy przyciemnienia rozwinąć tylko jej część plisowaną.  Wąskie prowadnice i dyskretna górna kaseta zapewniają większy dostęp światła do wnętrza pomieszczenia, kiedy roleta jest zwinięta do kasety. Występują w 4 zestawieniach kolorystycznych.

roleta plisowanaRolety plisowane (FHL) spowiją Twoje wnętrze eleganckim, delikatnym i miękkim półświatłem. Idealne do wszystkich pomieszczeń,
w których odpowiednio dobrana ilość światła tworzyć ma niepowtarzalną atmosferę. Niezwykle dekoracyjne i półprzezroczyste tkaniny, wykonane z wysokiej jakości poliestru z powłoką ułatwiającą czyszczenie. Maja system bez kasety można operować zarówno górną jak i dolną listwą rolety. Występują w 33 kolorach.

Rolety podwójnie plisowane (FHC) to połączenie klasycznej elegancji rolet plisowanych i właściwości izolacyjnych powłoki aluminiowej. Powłoka zastosowana w tych roletach utrzymuje ciepło zimą i poprawia komfort
i temperaturę w pomieszczeniach latem – doskonały sposób na poprawę energooszczędności
w domu. Rolety dostępne w wąskich prowadnicach bocznych oraz subtelnych listwach, do obsługi od góry i od dołu. Poprawa izolacyjności nawet o 34 % (dla okien z szybą 00). Występują w 9 kolorach.

żaluzje do oknaŻaluzje (PAL) to połączenie klasyki i nowoczesności. Odporne na wilgoć, dzięki czemu można je stosować bez obaw w kuchniach, łazienkach, pralniach i suszarniach. Optymalnie kontrolują ilość wpadającego światła, bez naruszania prywatności. Wyposażone
w suwak do obsługi, dzięki któremu łatwo można dostosować nachylenie listków do własnych potrzeb, niezależnie od kąta nachylenia dachu – nawet przy otwartym oknie żaluzje chodzą płynnie i gładko. Występują w 9 kolorach.

rolety zewnętrzneRolety zewnętrzne zapewniają kompleksową ochronę i gwarantują polepszenie komfortu termicznego na poddaszu. Dają efekt zaciemnienia, izolują przed stratami ciepła zimą i przed nagrzewaniem latem, tłumią hałas padającego deszczu czy gradu oraz poprawiają bezpieczeństwo. Solidna, aluminiowa konstrukcja rolety zapewnia jej trwałość na lata.Dostępne w 3 wariantach obsługi: manualnej (SCL), elektrycznej (SML), solarnej (SSL). Świetnie prezentują się na dachu, zostały nagrodzone za wzornictwo „Product Design Award 2012”.

Markizy zewnętrzne (MHL) to idealny wybór jeżeli poszukujesz skutecznej ochrony
przed nagrzewaniem się poddasza. Dzięki swojej konstrukcji zatrzymują ciepło zanim przedostanie się przez szybę do wnętrza. Od teraz nie tylko światło możesz kontrolować. Tkanina w formie siateczki z polichlorku winylu nie zasłania widoku za oknem oraz nie zaciemnia pomieszczeń.
W okresie zimowym, kiedy markiza nie jest używana należy ją zwinąć do kasetonu. Markizy pasują do każdego typu okna VELUX i można łatwo je zainstalować z wewnątrz pomieszczenia.
W połączeniu z odpowiednim typem rolet wewnętrznych zapewnią rozproszenie i zmiękczenie światła lub całkowite zaciemnienie. Występują w trzech wariantach, różniących się kolorem a także gęstością tkaniny.

rolety zewnetrzna na okna dachowe

Rolety zewnętrzne (SSL) montuje się na ramie okna. Ich obecność nie ogranicza możliwości obrotu skrzydła i zatrzymania go w dowolnej pozycji. Skutecznie zabezpieczają przed nadmiarem światła i ciepła płynącego do wnętrza latem, zapobiegają także stratom ciepła zimą. Umożliwiają uzyskanie efektu pełnego zaciemnienia w dzień. Chronią przed hałasem i dodatkowo zabezpieczają szybę przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. gradem). Rolety mogą być otwierane manualnie lub elektrycznie. Ciekawostkę stanowi roleta na baterię słoneczną, która nie wymaga żadnego dodatkowego źródła zasilania.

odnajdywanie typu i rozmiaru okienOdnajdywanie typu i rozmiaru okien

Przed zakupem akcesoriów w pierwszej kolejności należy sprawdzić typ i rozmiar okna. Znajduje się on na tabliczce znamionowej umieszczonej w wewnętrznym prawym górnym rogu skrzydła. Tabliczkę można zobaczyć tylko gdy okno jest otwarte.
Nie trzeba nic mierzyć, wystarczy przy zamówieniu podać spisany
z tabliczki symbol, a markizy i rolety będą idealnie pasowały.

Oceń artykuł
4,75 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także