Rynny aluminiowe Marley

Rynny aluminiowe Marley

Marley hołdując zasadom ekologii, wprowadza rynny i wpusty z aluminium, materiału który może być użyty ponownie. Aluminium jest materiałem bardzo łatwym do ponownego wykorzystania, dzięki temu, że w procesie recyklingu nie traci jakości, a ilość energii potrzebnej do przetopienia jest niewielka (o 95 % niższa niż energia potrzebna do pierwotnego wytworzenia aluminium).

rynny aluminioweZalety systemu
Przewidywany okres bezusterkowej eksploatacji rynien Alutec jest znacznie dłuższy od innych metalowych rozwiązań dostępnych na rynku. Rynny i rury wykonane są z ciągnionego aluminium o przekroju 1,5 mm, czyli o grubości ponad dwukrotnie większej, od innych rynien wykonanych z metalu. Połączenia rynien z kształtkami gwarantują szczelność i stabilność. Kolory uzyskiwane są w wyniku poliestrowego malowania proszkowego, co zapewnia maksymalną trwałość barwy.

Z myślą o ochronie środowiska
Materiał oraz technologia produkcji są przyjazne środowisku. Aluminium jest materiałem bardzo łatwym do ponownego wykorzystania, dzięki temu w procesie recyklingu nie traci jakości a ilość energii potrzebnej do przetopienia jest niewielka, o 95 % niższa niż energia potrzebna do pierwotnego wytworzenia aluminium z boksytów. Szacuje się, że na świecie jest obecnie używane
75 % całego aluminium, wyprodukowanego po 1888 roku.

O aluminium  
Materiałem użytym do produkcji rynien i rur Marley Alutec jest ciągnione aluminium o grubości
1.5 mm. Wszystkie pozostałe elementy systemu są również wykonane z aluminium. Aluminium jest metalem lekkim, waży około 65 % mniej niż popularna w budownictwie stal. Dzięki temu praca wykonawców jest szybka i łatwa. Materiał posiada bardzo korzystny, wysoki współczynnik wytrzymałości do wagi oraz jest odporny na korozję. Aluminium w naturalny sposób utlenia się powierzchniowo tworząc warstwę ochronną zapobiegającą korozji. W przypadku zarysowań, uszkodzenia tej warstwy, aluminium utlenia się ponownie i odbudowuje barierę i nie koroduje.

Malowanie proszkowe
Systemy rynnowe Marley Alutec są malowane proszkowo, dzięki czemu ich powierzchnia nabiera atrakcyjnego, stabilnego koloru oraz nie wymaga konserwacji przez wiele lat. Oprócz standardowo dostarczanych kolorów, producent systemów Marley Alutec może wykonać system w każdym kolorze wskazanym przez Klientów, jeśli zamawiane ilości będą odpowiednie do ekonomicznej produkcji.

Kolorystyka
Rynny Marley Alutec dostarczane są w  kolorze antyczna czerń i brązowym, ale mogą być również dostępne w 18 innych kolorach, spośród standardowej palety RAL. Zastosowana technika poliestrowego malowania proszkowego, zapewnia bardzo trwałe wykończenie i nie wymaga ponownego malowania przez okres użytkowania.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Marley

Polecamy Ci również

Zobacz także